Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Harvest Moon: Frantic Farming (NDS)
OkładkaHarvest Moon: Frantic Farming (NDS)

Harvest Moon: Frantic Farming NDS

Kolejna gra opowiadająca o losach słonecznej wyspy i pozwalająca opiekować się własną farmą. Tym razem okolicę zaatakowała plaga rosnących dziko i bez żadnej kontroli warzyw, którą musimy powstrzymać.

RPG | ekonomiczne | rolnicze | symulator życia | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Harvest Moon: Frantic Farming Premiera NDS

25sierpnia2009

producent: Natsume Inc. wydawca: Bandai Namco Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Harvest Moon: Frantic Farming to kolejna odsłona radosnej gry opowiadającej o przygodach rozgrywanych na farmie. Dzieło zostało stworzone i wydane przez firmę Natsume, odpowiadającej za całą serię Harvest Moon (publikowaną na wielu platformach) i takie tytuły jak: Legend of the River King oraz Omega Five.

W grze wcielamy się jak zwykle we właściciela farmy, który musi poradzić sobie z nowymi problemami. Okazuje się więc, że rośliny na Sunny Island zaczęły rosnąć z nienaturalną prędkością i w nieodpowiednich miejscach, siejąc spustoszenie. Jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki zapobiegawcze, to cała sprawa może zakończyć się katastrofą – wyspa zostanie pogrzebana pod lawiną warzyw. Naszym zadaniem jest rozwiązanie tej niezwykłej zagadki i zaradzenie problemowi, oczywiście poprzez zebranie ogromnej liczby roślin.

Gra polega przede wszystkim na pokonywaniu zręcznościowo-logicznych mini-gierek, symbolizujących rozmaite codzienne czynności. Autorzy przygotowali sporo niespodzianek i nowości. Do wyboru otrzymujemy 12 ciekawych postaci – każda z nich ma swoją własną historię, dzięki czemu możemy odkrywać niuanse fabuły i poznać rozwiązanie tajemniczej sytuacji z wielu różnych perspektyw. Podczas zabawy spotykamy kilku mieszkańców wyspy znanych z innych części serii (np. Harvest Moon: Island of Happiness).

Tytuł oferuje parę nowych trybów zabawy i różnych sekretów do odblokowania (w tym chociażby dodatkowych postaci). Podstawową formą rozgrywki jest Story Mode, w którym poznajemy wspomnianą wyżej historię. Oprócz tego, bawić możemy się także w trybach: Mission Mode (wymagającym większej aktywności umysłowej) oraz Score Attack i Free Play Mode (przedstawiających różne ciekawe łamigłówki i puzzle).

Przygotowano również opcję toczenia pojedynków w sieci, dzięki czemu możemy wypróbować nasze farmerskie umiejętności przeciwko innym graczom. Harvest Moon: Frantic Farming to także bardzo ładna, bajkowa i niezwykle kolorowa grafika (utrzymana w stylistyce mangowej) oraz przyjemna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Harvest Moon: Frantic Farming: Odpowiednia dla każdego wieku.