Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Heroes of Mana (NDS)
OkładkaHeroes of Mana (NDS)

Heroes of Mana NDS

Heroes of Mana to opracowana przez Square Enix strategia czasu rzeczywistego osadzona w uniwersum znanym z popularnej serii gier Seiken Densetsu. Produkcja ukazała się wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS.

Strategiczne | RTS | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes of Mana Premiera NDS

14sierpnia2007

producent: Square Enix wydawca: Square Enix Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Heroes of Mana to opracowana przez Square Enix strategia czasu rzeczywistego osadzona w uniwersum znanym z popularnej serii gier Seiken Densetsu. Produkcja ukazała się wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS.

Akcja Heroes of Mana osadzona jest w Fa’Diel – świecie, którym opiekuje się i którego mieszkańcom błogosławi bogini Mana. Z powodu małego, wyspiarskiego państewka – Peddy rozgorzał konflikt straszny i okrutny. Państwo to stanęło przeciw całemu światu i, wspierane przez tajemniczą moc, zaczęło zdobywać coraz rozleglejsze tereny. Oprócz tego, uaktywniły się lustra Esiny, napełniając świat nienawiścią. Gracz wraz z piątką bohaterów wyrusza w świat, by odkryć sekret wszystkich tych wydarzeń i przy okazji zetrzeć się z wieloma wrogimi oddziałami.

Sterowanie opiera się na ekranie dotykowym DS-a. Za pomocą stylusa zaznaczamy jednostki i wysyłamy je do ataku oraz stawiamy bazy. Na początku każdego etapu wybieramy miejsce na wyspie, do którego chcemy się udać (coś a la mapa strategiczna), decydujemy o jednostkach, które mają uczestniczyć w misji i po chwili otrzymujemy nad nimi kontrolę. Na górnym ekranie konsoli mamy podgląd mapy z zaznaczonymi sojuszniczymi i wrogimi jednostkami, a na dolnym odkrywamy tajemnice świata gry i toczymy boje.

Cele są zwykle dość proste – napad na wrogi obóz czy wycięcie w pień wszystkich przeciwników na danym obszarze. Wraz z postępami otrzymujemy dostęp do nowych jednostek i porad, pomagających w efektywnym graniu. Bonusowe wyposażenie dla bohaterów znajdziemy w zadaniach dodatkowych (po jednym na każdą z 26 misji głównych) i ukrytych skrzyniach.

Dzięki połączeniu przez Wi-Fi uczestniczymy w dynamicznym trybie wieloosobowym. Grafika w Heroes of Mana to połączenie elementów 2D i 3D. Uzupełnia ją oprawa muzyczna autorstwa kompozytora Yoko Shimomury – twórcy ścieżki dźwiękowej m.in. do serii Kingdom Hearts.

Ostatnia modyfikacja 3 kwietnia 2008

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Klasyfikacja PEGI Heroes of Mana

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Heroes of Mana Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection