Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2010, 13:50

autor: Jiker

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Just Cause 2, Serious Sam HD: TSE) 9/04/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze pecetowego Lead and Gold, darmowym dodatku do Just Cause 2, dacie debiutu The Misadventures of P.B. Winterbottom na PC, wartości chińskiego rynku gier sieciowych, a także sukcesie bety Heroes of Newerth. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o premierze pecetowego Lead and Gold, darmowym dodatku do Just Cause 2, dacie debiutu The Misadventures of P.B. Winterbottom na PC, wartości chińskiego rynku gier sieciowych, a także sukcesie bety Heroes of Newerth. Zapraszamy do lektury.

Total Annihilation

Gra strategiczna Total Annihilation wprowadzona niedawno do oferty platformy cyfrowej Impulse (w cenie 28 złotych), jest aktualnie oferowana w zestawie z drugim rozszerzeniem, noszącym tytuł Battle Tactics. Użytkownicy serwisu firmy Stardock, którzy mają już w swojej biblioteczce dzieło studia Cavedog Entertainment, mogą zaopatrzyć się w dodatek za darmo.

Lead And Gold: Gangs Of The Wild West

Pecetowa wersja Lead And Gold: Gangs Of The Wild West, sieciowej strzelaniny TPP osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu, oficjalnie zadebiutowała na rynku (z tej okazji twórcy premierowy zwiastun). Grę autorstwa studia Fatshark możecie znaleźć w ofercie Steama, gdzie kosztuje 14,99 euro. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że edycja na PlayStation trafi do sprzedaży za pośrednictwem PlayStation Network 22 kwietnia. W planach jest ponadto premiera wersji na Xboksa 360, lecz w tym konkretnym przypadku jest jeszcze zbyt wcześnie na ujawnienie jakichkolwiek konkretnych informacji.

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Just Cause 2, Serious Sam HD: TSE) 9/04/10 - ilustracja #1

Serious Sam HD: The Second Encounter

Firma Devolver Digital poinformowała o rozpoczęciu przyjmowania zamówień przedpremierowych na pecetową strzelaninę FPP Serious Sam HD: The Second Encounter. Możecie je składać za pośrednictwem Steama, gdzie gra kosztuje aktualnie 17,99 euro (cena po debiucie, który nastąpi 28 kwietnia, wzrośnie do 19,99 euro).

Just Cause 2

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami, posiadacze gry Just Cause 2 (PC, X360, PS3) otrzymali możliwość zaopatrzenia się w darmowy dodatek DLC, w skład którego wchodzi Chevalier Ice Breaker – stuningowana wersja Ice Cream Vana. Twórcy ze studia Avalanche życzą miłej zabawy.

The Misadventures of P.B. Winterbottom

Pecetowa odsłona udanej, logicznej platformówki The Misadventures of P.B. Winterbottom, wymuszającej na graczu manipulowanie czasem, zadebiutuje 20 kwietnia. Produkcja niezależnego studia The Odd Gentleman będzie dostępna wyłącznie za sprawą Steama. Gra, w którą od lutego mogą zaopatrzyć się posiadacze Xboksa 360 (800 punktów MS), będzie kosztować jedyne 3,99 euro. W ramach rekompensaty za wydłużony okres oczekiwania pecetowcy otrzymają od autorów pięć ekskluzywnym poziomów.

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Just Cause 2, Serious Sam HD: TSE) 9/04/10 - ilustracja #2

Metal Gear Solid: Peace Walker

8 czerwca do sklepów w Stanach Zjednoczonych trafi specjalny zestaw PSP (model 3000) poświęcony grze Metal Gear Solid: Peace Walker. W jego skład wejdzie konsola w obudowie w kolorze moro, płyta z dziełem Hideo Kojimy, kupon na pobranie filmu z PSN, kod uprawniający do wcześniejszego zaopatrzenia się w dodatkową zawartość, karta pamięci o pojemności 4GB, a także futerał. Konami poinformowało niestety, że podobnego zestawu nie uświadczymy w Europie.

Chiny

Firma badawcza Pearl Research wyliczyła, że wartość chińskiego rynku gier sieciowych w 2009 roku wyniosła 3,9 miliarda dolarów (wzrost o 35%). Dowiedzieliśmy się również, że w zeszłym roku najpopularniejszymi grami MMO wśród Chińczyków były: Fantasy Westward Journey, Zhengtu Online, Dungeon And Fighter and Cross Fire, a także World Of Warcraft.

ProStroke Golf: World Tour

W październiku do sprzedaży trafi realistyczny symulator golfa ProStroke Golf: World Tour od studia O-Games. Produkcja, w której zawartych zostanie szereg licencjonowanych pól golfowych oraz pięć zróżnicowanych trybów rozgrywki, zostanie wydana w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3.

Heroes of Newerth

Beta gry Heroes of Newerth, należącej do gatunku określanego mianem MOBA, czyli Multiplayer Online Battle Arena, bije rekordy popularności. Od chwili jej uruchomienia, co miało miejsce 31 marca, klienta pobrało ponad dwa miliony osób. Twórcy z S2 Games ciągle nie ujawnili jednak daty premiery pełnej wersji swojego dzieła.

Wieści ze świata (Heroes of Newerth, Just Cause 2, Serious Sam HD: TSE) 9/04/10 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dead or Alive Paradise

House M.D.

International Basketball 2010

Madden NFL 11

The Sims 3: Kariera

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Sniper Elite - trailer #1

Gramy w Dawn of War II - Chaos Rising Gramy!

Alan Wake - Building a Thriller - wersja PL

gry