Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDS
Okładka House M.D. (PC)

House M.D.

Gra przygodowa stworzona na bazie serialu Dr House, z angielskim aktorem Hugh Lauriem w roli głównej. Jako tytułowy lekarz wspomagany przez zespół specjalistów zmierzyć się z serią skomplikowanych zagadek medycznych.

Przygodowe | elementy logiczne | seriale TV | operacje | medyczne

Okładka House M.D. (PC)

data premiery gry:

13wrz2010

PC NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

House M.D. to gra przygodowa, w której wcielamy się w tytułowego doktora Gregory’ego House’a i bierzemy udział w fabularyzowanej historii, przeplatanej prostymi zagadkami logicznymi oraz etapami, wzorowanymi na rozwiązanych znanych z gier przygodowych. Produkcja została opracowana przez Legacy Interactive na bazie niezwykle popularnego serialu telewizyjnego.

House M.D. przenosi nas w świat najtrudniejszych zagadek medycznych. Jako tytułowy bohater wraz ze swoim sztabem specjalistów szpitala Princeton-Plainsboro, w tym doktorem Taubem oraz doktor Hadley (znaną bardziej jako Trzynastka) diagnozujemy niewyjaśnione dotąd choroby i niesiemy pomoc strapionym pacjentom. W grze przewijają się także starzy bohaterowie – doktorzy Allison Cameron, Robert Chase oraz Erik Foreman.

Dokonujemy tego prowadząc badania obdukcyjne, robiąc analizy laboratoryjne, a także zabiegi chirurgiczne. W sytuacji, gdy żaden z wymienionych sposobów nie jest wystarczający do wyjaśnienia problemu, udajemy się do domu poszkodowanego w celu odkrycia paru cennych wskazówek. Na rozwiązanie czeka pięć różnych, nieznanych z serialu spraw, przeplatanych zaskakującymi dyskusjami członków oddziału Housa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 352 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 153 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI House M.D.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe House M.D.

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista
House M.D. - recenzja gry
House M.D. - recenzja gry

Recenzja 21 września 2010, 08:13

Jednak to nie wszystkie wady tej produkcji. Razi to, że dialogi, które pojawiają się w grze, są tylko w formie pisanej – w zasadzie nie słyszymy tu żadnego ludzkiego głosu. Kilka motywów muzycznych (każdy przypisany do danej sytuacji, np. badania czy rozmowy) początkowo sprawia przyjemne wrażenie, ale im dłużej gramy, tym bardziej ta niema zabawa zaczyna irytować. Ponadto tak naprawdę brakuje tu też identyfikacji gracza z którąś z postaci. Raz jesteśmy Foremanem przeprowadzającym intubację pacjenta, innym razem „Trzynastką” robiącą badanie krwi, a w następnej scenie diagnozujemy w przychodni jako House.

PC
NDS