Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSANDPSV
Okładka Run Sackboy! Run! (iOS)
OkładkaRun Sackboy! Run! (iOS)

Run Sackboy! Run!

Run Sackboy! Run!, to oparta na modelu free-to-play platformówka typu endless runner. Kierujemy w niej szmacianym lalkami pędzącymi w prawą stronę ekranu. Zabawa polega na omijaniu przeszkód, eliminowaniu wrogów i zbieraniu przedmiotów.

Zręcznościowe | platformówki | funkcje cross-platform | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Run Sackboy! Run! Premiera

29paź2014

iOS

1gru2014

AND

31mar2015

PSV

Gry podobne do Run Sackboy! Run!

Rayman Fiesta Run

Rayman Jungle Run

Mini Ninjas Mobile

Run Sackboy! Run!, to platformówka typu endless runner, stanowiąca grę poboczną w stosunku do konsolowego cyklu LittleBigPlanet. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i wyprodukowało ją studio PlayStation Mobile, będące wewnętrznym zespołem deweloperskim firmy Sony.

W grze kierujemy tytułowymi szmacianymi lalkami, które automatycznie pędzą w prawą stronę ekranu. Naszym zadaniem jest aktywowanie poprzez gesty różnych akcji, takich jak np. skok czy wślizg. Plansze wypełnione są przeszkodami i pułapkami, których musimy unikać. Nie brakuje także wrogów i sposobem na ich wyeliminowanie jest oczywiście wskoczenie nim na głowę. Wszystko to musimy wykonywać szybko i sprawnie, gdyż za lalką podąża mechaniczna bestia i jeśli zbytnio zwolnimy, to dorwie nas i rozerwie na strzępy.

W trakcie zabawy mamy okazje odwiedzić trzy lokacje doskonale znane fanom cyklu: The Gardens (ogrody), The Canyons (kaniony) oraz krainę Avalonia. Podczas eksplorowania świata Run SackBoy! Run! zbieramy specjalne bąbelki, za które kupujemy potem dodatkowe stroje zapewniające bonusy do zdobywanych wyników punktowych. Nie zabrakło również przedmiotów pozwalających na krótkotrwałe aktywacje umiejętności specjalnych. O brak nudy dba system misji, regularnie przydzielający nowe zlecenia. Ponadto istnieje możliwość rzucania wyzwań innym użytkownikom i konkurowania z nimi w ramach sieciowych rankingów.

Jak na endless runnera przystało, w Run Sackboy! Run! nie da się właściwie wygrać. Poziomy generowane są losowo i nie mają końca. Prędzej czy później każdy popełnia o jeden błąd za dużo, kończąc tym samym bieg szmacianki. Cała zabawa polega więc na osiąganiu jak najwyższych wyników punktowych oraz próbach bicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez pozostałych użytkowników.

Run Sackboy! Run! zostało ściśle zintegrowane z dostępną na PlayStation 3 i PlayStation 4 trzecią odsłoną cyklu LittleBigPlanet – sukcesy na urządzeniach mobilnych pozwalają nam uzyskać dostęp do nowej zawartości na konsolach.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Run Sackboy! Run!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
iOS
AND
PSV