Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 listopada 2014, 11:49

autor: Adrian Werner

Run Sackboy! Run! – mobilna odsłona LittieBigPlanet trafiła na iOS

W usłudze App Store zadebiutowała gra Run Sackboy! Run!, czyli platformówka typu endless runner, stanowiąca produkcję poboczną w stosunku do konsolowej serii LittleBigPlanet.

Firma Sony kontynuuje mobilną ofensywę. Wewnętrzne studio deweloperskie tej korporacji właśnie wypuściło grę Run Sackboy! Run!, stanowiącą produkcję poboczną w stosunku do konsolowego cyklu LittleBigPlanet.

Obecnie Run Sackboy! Run! dostępne jest wyłącznie na urządzenia z systemem iOS, ale w wkrótce ma ukazać się także wydanie na Androida. Tytuł korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Run Sackboy! Run! to platformówka typu endless runner. Kierujemy w niej tytułowymi szmacianymi lalkami, które automatycznie pędzą w prawą stronę ekranu. Naszym zadaniem jest w odpowiednim momencie aktywowanie poprzez gesty na ekranie różnorodnych akcji, takich jak np. skok czy wślizg. Plansze wypełnione są przeszkodami i pułapkami, których musimy unikać. Nie brakuje także wrogów i sposobem na ich wyeliminowanie jest oczywiście wskoczenie nim na głowę. Wszystko to musimy wykonywać szybko i sprawnie, gdyż za lalką podąża olbrzymia mechaniczna bestia i jeśli zbyt spowolnimy tempo biegu, to dorwie nas i rozerwie na strzępy.

Jak na endless runnera przystało, w Run Sackboy! Run! nie da się właściwie wygrać. Prędzej czy później każdy popełnia o jeden błąd za dużo, kończąc tym samym bieg szmacianki. Cała zabawa polega więc na osiąganiu jak najwyższych wyników punktowych oraz próbach bicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez pozostałych użytkowników.

Run Sackboy! Run! zostanie ściśle zintegrowany z nadchodzącym na PlayStation 3 i PlayStation 4 trzecią odsłoną cyklu LittleBigPlanet i sukcesy na urządzeniach mobilnych pozwolą nam uzyskać dostęp do nowej zawartości na konsolach.