Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2014, 10:02

autor: Góral

Blizzard Entertainment pracuje nad grą z uniwersum Warcraft

Dzięki najnowszemu ogłoszeniu o pracę firmy Blizzard Entertainment dowiedzieliśmy się, że studio prawdopodobnie tworzy już kolejną grę osadzoną w uniwersum Warcraft. Niestety, nie wiemy, czy chodzi o zupełnie nową odsłonę serii, odświeżone wersje pierwszych trzech części, o których mówi się od zeszłego roku, czy też projekt poboczny.

W listopadzie 2013 roku informowaliśmy, że firma Blizzard Entertainment pracuje nad nowymi wersjami pierwszych trzech części serii WarCraft. W zeszłym miesiącu temat powrócił za sprawą dodatnia tła i ikon Warcraft III: The Frozen Throne do aplikacji Battle.Net. Dziś mamy kolejne plotki na ten temat, wywołane za sprawą jednego z ogłoszeń o pracę. Deweloper poszukuje bowiem osoby na stanowisko starszego projektanta gier, który ma „rozległą wiedzę na temat uniwersum Warcraft” oraz potrafi wykazać się kreatywnością, pracując w niewielkim zespole. Oczywiście niekoniecznie musi chodzić o nowe wersje WarCraft: Orcs and Humans, Warcraft II: Tides of Darkness i Warcraft III: Reign of Chaos. Równie dobrze może to być zalążek kolejnej odsłony, albo gra pokroju Hearthstone: Heroes of Warcraft, w końcu jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Blizzard Entertainment skupi się na tego typu projektach.

Blizzard Entertainment pracuje nad grą z uniwersum Warcraft - ilustracja #1

Obecnie to tylko nasze gdybanie. Faktem jednak jest, że słynny deweloper coś kombinuje. Na wyjaśnienie sytuacji musimy jednak poczekać (może do imprezy BlizzCon 2014, która odbędzie się w dniach 7 – 8 listopada?). Za to 13 listopada ukaże się Warlords of Draenor – wyczekiwane rozszerzenie do kultowej gry MMORPG World of Warcraft. Wprowadzi ono do zabawy nową krainę, mnóstwo questów, kilka podziemi, zwiększy maksymalny poziom postaci do 100 levelu oraz pozwoli budować i zarządzać własnym garnizonem. Deweloper zatroszczy się także o delikatne usprawnienia graficzne, odświeżając starsze modele postaci.