Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2014, 13:28

autor: Góral

Blizzard Entertainment skupi się na mniejszych projektach; kolejny dodatek do World of Warcraft w drodze

W artykule opublikowanym w serwisie Polygon, Chris Metzen, starszy wiceprezes, oraz Mike Morhaime, współzałożyciel i szef studia Blizzard Entertainment, zdradzili plany na przyszłość. Okazało się, że firma będzie bardziej eksperymentować z mniejszymi projektami pokroju Hearthstone: Heroes of Warcraft i Heroes of the Storm, ale nie porzuci dotychczasowych dokonań, więc fani Diablo III, StarCrafta czy też World of Warcraft mogą spać spokojnie. Ujawniono również, że trwają już prace nad nowym dodatkiem do WoW-a.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o anulowaniu nowej gry MMORPG od studia Blizzard Entertainment Project Titan, co oczywiście musiało pociągnąć za sobą pewne konsekwencje, w końcu tytuł powstawał przez blisko osiem lat i zapewne pochłonął niemałą ilość pieniędzy. Odpowiedź na pytanie „co dalej?” pojawiła się w najnowszym artykule przygotowanym przez redakcję serwisu Polygon. Chris Metzen, starszy wiceprezes, oraz Mike Morhaime, współzałożyciel i szef studia, zdradzili dziennikarzowi witryny, że uznany deweloper będzie teraz… bardziej eksperymentować. Z tym wyjątkiem, że firma skupi się na „mniejszych” projektach pokroju Hearthstone: Heroes of Warcraft i Heroes of the Storm. Rzecz jasna to wszystko nie oznacza, że Blizzard Entertainment nagle porzuci dotychczasowe produkcje.

Blizzard Entertainment skupi się na mniejszych projektach; kolejny dodatek do World of Warcraft w drodze - ilustracja #1
Plany studia Blizzard Entertainment:
  • Dalsze wspieranie obecnych gier (Diablo III, trzecia odsłona trylogii StarCraft II, Hearthstone: Heroes of Warcraft, itd.)
  • Jeszcze większe skupienie się na World of Warcraft (trwają już prace nad nowym dodatkiem)
  • Eksperymentowanie z mniejszymi projektami, pokroju Hearthstone: Heroes of Warcraft i Heroes of the Storm

Zapewniono m.in., że wyczekiwana trzecia odsłona trylogii StarCraft II - Legacy of the Void - cały czas powstaje. Fani uznanego Diablo III również mogą liczyć na dalsze aktualizacje i rozwój popularnego hack'and'slasha. Ciekawie prezentuje się również kwestia World of Warcraft. Pomimo spadku ilości graczy, tytuł będzie oczkiem w głowie firmy, która skupi się na tym MMO jak nigdy wcześniej. Obietnice te poparto konkretnymi argumentami – od czasu rozszerzenia Mists of Pandaria, zespół odpowiedzialny za ten projekt rozrósł się aż o 50%, a oprócz Warlords of Draenor trwają już prace nad kolejnym dodatkiem.

„Już pracujemy nad następnym dodatkiem. Mamy pomysły na kolejne rozszerzenie. Nigdy nie byliśmy więksi, nigdy nie myśleliśmy bardziej przyszłościowo” – powiedział J Allen Brack, producent wykonawczy WoW-a.

Metzen stwierdził jeszcze, że czuje, że to jakby zupełnie nowy początek dla Blizzarda i sam jest ciekaw tego, co się wydarzy w przyszłości. Większość fanów studia zapewne także nie może się doczekać najbliższych lat.

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.