Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2014, 09:18

autor: Góral

Star Citizen - zaprezentowano tryb FPS

Twórcy nadchodzącego kosmicznego symulatora Star Citizen zaprezentowali podczas imprezy PAX Australia rozgrywkę z trybu FPS. Premiera wczesnej wersji tego elementu ma odbyć się w pierwszych miesiącach 2015 roku.

W październiku fani nadchodzącego space-sima Star Citizen zostali uraczeni rozgrywką z modułu Planetside. Kilka dni później poznaliśmy szczegóły dotyczące trybu FPS, a dziś, korzystając z powyższego odtwarzacza, możemy zaznajomić się z jego pierwszą prezentacją z imprezy PAX Australia. Przy okazji zdradzono także kalendarz nadchodzących aktualizacji. Moduł Arena Commander w wersji 1.0 ma zadebiutować pod koniec bieżącego roku. Natomiast w 2015 roku najpierw ukaże się wczesna wersja trybu FPS, później otrzymamy Planetside, Arena Commander 2.0 oraz pierwszy fragment Squadron 42 (kampania, której przejście ma zająć około 15 – 20 godzin). Mając jednak w pamięci wcześniejsze opóźnienia poszczególnych modułów, nie warto zbytnio przywiązywać się do tych terminów.

Star Citizen to nie tylko latanie statkami kosmicznymi. - Star Citizen - zaprezentowano tryb FPS - wiadomość - 2014-11-02
Star Citizen to nie tylko latanie statkami kosmicznymi.
Star Citizen w skrócie:
  • Gatunek: space-sim
  • Deweloper: Cloud Imperium Games
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: nieznana

Wracając jeszcze do trybu FPS. Dodatkowe materiały wideo znajdziecie na kanale gry w serwisie Twitch, a przy okazji warto sobie przypomnieć, co takiego zaoferuje ten element. Przede wszystkim jest on tworzony przez studio Redacted, współpracujące z Cloud Imperium Games. Wśród inspiracji deweloperzy wymieniają takie gry jak Counter-Strike, Rainbow Six, Arma czy też Killzone. Moduł oferować ma wiele możliwości rozwiązywania zaistniałych sytuacji, a nawet niszczenie statków od środka.

Tryb FPS wykorzysta popularny system osłon, który przyda się do unikania trafień, gdyż ranna postać będzie sobie radzić znacznie gorzej na polu walki. Nie zabraknie rozmaitych broni i gadżetów, z których częścią możemy się zaznajomić na dzisiejszym materiale wideo. Krótko pisząc, szykuje się swego rodzaju gra w grze.

Przy okazji warto wspomnieć, że licznik na oficjalnej stronie Star Citizen wskazuje już 60 mln dolarów, co oznacza, że kolejny milion udało się pozyskać w przeciągu kilku dni.

Moduł FPS gry Star Citizen ukaże się w 2015 roku. - Star Citizen - zaprezentowano tryb FPS - wiadomość - 2014-11-02
Moduł FPS gry Star Citizen ukaże się w 2015 roku.
Star Citizen - zaprezentowano tryb FPS - ilustracja #3