Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2014, 11:16

autor: Góral

Star Citizen - zaprezentowano rozgrywkę z modułu Planetside

Twórcy kosmicznego symulatora Star Citizen zaprezentowali rozgrywkę z wczesnej wersji modułu Planetside, umożliwiającego lądowanie na planetach i uczestniczenie w różnego rodzaju aktywnościach.

Star Citizen w skrócie:
  • Gatunek: space-sim
  • Deweloper: Cloud Imperium Games
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery pełnej wersji: nieznana

Podczas imprezy CitizenCon 2014 twórcy kosmicznego symulatora Star Citizen zaprezentowali rozgrywkę z modułu Planetside, umożliwiającego lądowanie na planetach i uczestniczeniu w różnego rodzaju aktywnościach (będzie można m.in. handlować w lokalnych sklepach). Powyższe nagranie nie oddaje jednak w pełni, tego, co zaoferuje finalna wersja produkcji. Według Chrisa Robertsa poszczególne planety będą się od siebie różnić chociażby ze względu na panujące na nich warunki ekonomiczne. Dobrze prosperujące społeczeństwo będzie pełne ludzi, a samo miasto ma wyglądać przepięknie. Z kolei w odwrotnej sytuacji metropolia ma być podniszczona, na murach ujrzymy graffiti, a na ulicach nie zabraknie przestępców. Obecnie to jednak pieśń przyszłości. Zaprezentowana wersja pozwoliła jedynie na zwiedzenie niewielkiego fragmentu lokacji (wcześniej również samego statku) w perspektywie FPP / TPP.

Warto od razu wspomnieć, że budżet Star Citizena powoli zbliża się do 58 mln dolarów, co oznacza, że w ciągu zaledwie kilkunastu dni udało się deweloperom pnozyskać ponad 2 mln dolarów. Twórcy zapewnili jednak na początku października, że wszystkie środki zbierane przed premierą pełnej wersji idą w produkcję i że dzięki temu dostaniemy znacznie bogatszą w zawartość grę, niż pierwotnie planowano.

Star Citizen - zaprezentowano rozgrywkę z modułu Planetside - ilustracja #1

Star Citizen - zaprezentowano rozgrywkę z modułu Planetside - ilustracja #2Star Citizen to jedna z najgłośniejszych gier ostatnich lat i największy crowdfundingowy projekt w historii. Tytuł został zapowiedziany w 2012 roku, a dzięki zebranym do tej pory środkom, w produkcji uczestniczy ponad 280 osób. Gra dostępna jest w przedsprzedaży na oficjalnej stronie i obecnie umożliwia zabawę w ramach modułu Arena Commander, który pozwala na toczenie starć oraz od niedawna na branie udziału w kosmicznych wyścigach.