Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2014, 12:12

autor: Góral

Final Fantasy XV - zobacz rozgrywkę i demo technologiczne

W Internecie ukazały się nowe materiały wideo z gry Final Fantasy XV od firmy Square Enix. Niestety nagrania nie powalają jakością, ale pozwalają zapoznać się m.in. fragmentem otwartego świata produkcji.

Final Fantasy XV w skrócie:
  • Gatunek: jRPG
  • Deweloper: Square Enix
  • Wydawca: Square Enix
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne
  • Data premiery: nieznana

W Internecie pojawiły się kolejne materiały wideo prezentujące rozgrywkę z gry Final Fantasy XV. Firma Square Enix pokazała m.in. demo technologiczne oraz poruszanie się po otwartym świecie. Niestety dwa ostatnie nagrania nie są w zbyt dobrej jakości i zostały zarejestrowane przez jednego z uczestników konferencji na Paris Games Week. Mimo wszystko fani japońskiej serii gier jRPG i tak powinni rzucić na nie okiem. Przypominam również, że w okolicach marca 2015 roku opublikowana zostanie wersja demonstracyjna Final Fantasy XV. Mniej więcej w tym samym czasie ukaże się także Final Fantasy Type-0 HD na konsole Xbox One i PlayStation 4. Osoby, które skuszą się na ten projekt, otrzymają kupon uprawniający do pobrania dema „piętnastki”. Niestety nie wiemy, co z resztą zainteresowanych.

Final Fantasy XV - zobacz rozgrywkę i demo technologiczne - ilustracja #1Final Fantasy XV to kolejna odsłona popularnej serii gier jRPG. Tytuł został zapowiedziany w 2006 roku jako Final Fantasy Versus XIII na konsolę PlayStation 3. Od tamtej pory na projekt spadła zasłona milczenia i dopiero w 2013 roku ujawniono, że produkcja ukaże się na PlayStation 4 i Xboksie One jako Final Fantasy XV. Głównym bohaterem gry będzie książę Noctis Lucis Caelum, który wraz z innymi bohaterami musi obronić swoją ojczyznę przed siłami Imperium Niflheim, dążącymi do przejęcia ostatniego magicznego kryształu.

Final Fantasy XV - zobacz rozgrywkę i demo technologiczne - ilustracja #2