Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2014, 09:43

Final Fantasy XV - wersja demonstracyjna na wiosnę 2015 roku

Square Enix potwierdziło, że demo Final Fantasy XV trafi do posiadaczy Xboksa One oraz PlayStation 4 na wiosnę przyszłego roku. Bony umożliwiające pobranie wersję demonstracyjną będą dołączane do Final Fantasy: Type-0 HD.

Najwierniejsi fani serii Final Fantasy czekają na jej piętnastą odsłonę – wcześniej znaną pod nazwą Final Fantasy Versus XIII – już dobre kilka lat. Studio Square Enix postanowiło więc chociaż trochę wynagrodzić graczy za ich cierpliwość i choć nadal nie znamy chociaż przybliżonej daty premiery gry, już w okolicach marca przyszłego roku będziemy mogli zobaczyć ją w akcji w wersji demonstracyjnej.

W Final Fantasy XV zagramy już na wiosnę przyszłego roku. - Final Fantasy XV - wersja demonstracyjna na wiosnę 2015 roku - wiadomość - 2014-09-18
W Final Fantasy XV zagramy już na wiosnę przyszłego roku.

Informacje te, opublikowane wcześniej przez serwis GameInformer, zostały teraz potwierdzone przez reżysera Hajimę Tabatę. Ochrzczone nazwą Episode Duscae demo trafi zarówno na Xboksa One, jak i na PlayStation 4. Według najbardziej optymistycznego scenariusza gracze zagrają w nie wraz z premierą Final Fantasy: Type-0 HD, która w Stanach Zjednoczonych planowana jest na 17 marca 2015 roku. Osoby, które zakupią tę produkcję, otrzymają bon umożliwiający pobranie wersji demonstracyjnej Final Fantasy XV. Trafimy w niej do otwartej lokacji Duscae, która pojawia się w początkowych etapach, i dostaniemy szansę sprawdzenia, jak wyjdzie serii odejście od klasycznego systemu rozgrywki turowej na rzecz dynamicznej akcji. Niepokoi wyłącznie to, że Square Enix podkreśla, że bon dla posiadaczy Type-0 HD będzie darmowy – czyżby studio miało zamiar pójść w ślady Konami i wymagać od reszty fanów zapłaty za wersję demonstracyjną?

Wraz z informacją o demie Square Enix wydało nowy zwiastun, który możecie zobaczyć powyżej. Stworzony w oparciu o silnik gry klip pokazuje kilka fragmentów rozgrywki. Wygląda więc na to, że po raz pierwszy od rozpoczęcia prac nad Final Fantasy Versus XIII tytuł wreszcie nabiera rozpędu, a gracze, którzy po pogłoskach o porzuceniu projektu zaczęli wątpić, czy piętnasta odsłona kultowej serii kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, mogą odetchnąć z ulgą.

  1. Oficjalna strona internetowa Square Enix
  2. Recenzja Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – prawdziwie odrodzone MMO