Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2012, 08:45

autor: Hed

Final Fantasy Versus XIII żyje – Square Enix dementuje plotki

Final Fantasy Versus XIII nadal jest w produkcji – plotki o skasowaniu lub wstrzymaniu gry zdementował prezes firmy Square Enix. Podobno prace nad tytułem postępują w standardowym tempie.

Final Fantasy Versus XIII żyje – Square Enix dementuje plotki - ilustracja #1
Final Fantasy Versus XIII jednak w produkcji.

Prace nad Final Fantasy Versus XIII nie zostały wstrzymane – plotki zdementował Yoichi Wada, prezes firmy Square Enix na swoim japońskim koncie Twitter. Wada nazwał wcześniejsze doniesienia nieprawdziwymi i wspomniał, że niedawno był na spotkaniu w sprawie postępów nad grą. Szef koncernu wyraził też nadzieję, że fani będą zaskoczeni tym, jaki obrót przyjmuje produkcja. Szczególnie istotnym elementem jest podobno miejska sceneria.

Yoichi Wada napisał na swoim koncie Twitter (podajemy za serwisem Kotaku):

„Ktoś rozpuszcza fałszywe plotki, że Versus został anulowany. Zabawne... Minutę temu zakończyło się standardowe spotkanie w sprawie Versus. Prezentacja miasta zwaliłaby was z nóg.”

O rzekomym zamrożeniu prac nad Final Fantasy Versus XIII pisaliśmy w sobotę, podając informację za Kotaku. Według źródeł serwisu, Square Enix wstrzymało projekt, ale nie zamierzało się do tego przyznawać, aby nie denerwować udziałowców i inwestorów. Plotkowało się też, że ekipa odpowiedzialna za Versus XIII została przydzielona do niezapowiedzianego jeszcze Final Fantasy XV. Jak widać, doniesienia należy włożyć między bajki.

Komentarz wydawcy daje nadzieję na to, że wkrótce usłyszymy więcej o Versus XIII. Produkcja wchodząca w skład podserii Fabula Nova Crystallis została ujawniona ponad sześć lat temu, ale Square Enix mówiło o niej podejrzanie rzadko. Spekuluje się, że firma może przerwać milczenie 1 września podczas uroczystości zorganizowanych z okazji 25-lecia Final Fantasy. Versus XIII to bardziej realistyczne podejście do marki z dynamiczną walką rodem z gry akcji.

  1. Japońska strona Final Fantasy Versus XIII