Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2012, 09:05

autor: Sarge

Studio odpowiedzialne za grę Silent Hill: Downpour zostanie zamknięte?

Firma Kuju analizuje sytuację podległego jej studia Vatra Games pod kątem opłacalności dalszego utrzymania, co może ostatecznie poskutkować jego zamknięciem. Czeski deweloper jest odpowiedzialny m.in. za grę Silent Hill: Downpour.

Pojawiło się zagrożenie, że odpowiedzialne za grę Silent Hill: Downpour studio Vatra Games zostanie zamknięte. Będąca jego właścicielem firma Kuju analizuje bowiem sytuację czeskiego zespołu pod kątem opłacalności dalszego utrzymywania.

Przedstawiciele Kuju w oficjalnym oświadczeniu napisali: „Nowe kierownictwo Kuju przeprowadza strategiczny przegląd wszystkich aspektów biznesu. Częścią tego procesu jest sprawdzenie trwającej aktywności biznesowej studia Vatra Games. Na tym etapie nie podjęto jeszcze żadnych decyzji”.

Studio odpowiedzialne za grę Silent Hill: Downpour zostanie zamknięte? - ilustracja #1

Nie wróży to dobrze twórcom gry Silent Hill: Downpour. Wprawdzie do tej pory nie podjęto konkretnych kroków w sprawie zamknięcia studia, ale działania takie jak dokładna analiza aktywności czeskiego producenta z pewnością nie są realizowane bez powodu i raczej nie przytrafiają się dobrze prosperującym firmom. Dlatego dalsze istnienie Vatra Games pozostaje pod znakiem zapytania.

Problemy studia Vatra Games niekoniecznie muszą zdziwić osoby mające oko na aktualną sytuację. Ostatnie dzieło tego producenta w postaci Silent Hill: Downpour nie zbierało najwyższych not w mediach branżowych, co mogło przełożyć się na niższe zainteresowanie graczy. Pracownicy Vatra Games nie do końca wywiązali się ze swojego zadania odświeżenia serii Silent Hill i przywrócenia jej dawnego blasku. Całkiem możliwe, że zamknięcie studia będzie konsekwencją niezadowalających wyników ich pracy.