Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 września 2014, 09:40

Miasto 44, Więzień labiryntu - weekendowe premiery filmowe

Dwie największe premiery kinowe debiutujące 19 września są skazane na sukces, bo bez wątpienia mnóstwo ludzi obejrzy zarówno Miasto 44, jak i ekranizację młodzieżowej powieści Więzień labiryntu. Zapraszam.

Miasto 44

Źródło: www.miasto44.pl
Źródło: www.miasto44.pl

Do kin nareszcie wchodzi film, który wielu uważa za najważniejszą rodzimą premierę kinową. Miasto 44 Jana Komasy zostało już zaprezentowane na pokazach prasowych i opinie są pozytywne, niektóre nawet bardzo. Ta opowieść o „miłości w czasach apokalipsy” (jak głosi tekst na finalnym plakacie) to efektowne, nowoczesne i odważne zderzenie młodzieńczej energii, potrzeby bliskości i rozbuchanych hormonów z horrorem wojny, która bezlitośnie przetacza się przez Warszawę. Na ekranie ujrzymy młode, nieopatrzone twarze, co powinno ułatwić zanurzenie się w tej opowieści, całość ma prezentować się nowocześnie i zaskakująco efektownie (Komasa doskonale operuje filmowym językiem, co już udowodnił przy okazji Sali samobójców), pozostaje tylko mieć nadzieję, że na Miasto 44 do kin pójdą chętnie także szkoły – żeby w przyszłości znajdowały się pieniądze na finansowanie pomysłów młodych twórców.

  1. Reżyseria: Jan Komasa
  2. Grają: Zofia Wichłacz, Józef Pawłowski, Antoni Królikowski, Anna Próchniak

Więzień labiryntu

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Thomas budzi się uwięziony w ogromnym labiryncie wraz z grupą mu podobnych, kilkunastoletnich chłopców. Oczywiście nie wie kim jest, gdzie jest i co się dzieje, ale szybko okazuje się, że tylko on jest w stanie znaleźć drogę przez koszmarną konstrukcję, odkryć tajemnicę jej powstania, a także dowiedzieć się dlaczego jest taki wyjątkowy. Więzień labiryntu to – jeśli wierzyć pierwszym recenzjom z Zachodu – naprawdę udana ekranizacja kolejnej już powieści dla młodzieży, która porusza wątki ponurej przyszłości, s-f i walki z jakiegoś rodzaju władzą. A jeśli film się sprzeda, to możemy oczekiwać kolejnych dwóch odsłon, wszak wszystko teraz powstaje trójkami. Zamierzacie przekonać się, czy młoda obsada aktorska, solidny budżet i debiutujący reżyser Wes Ball dali radę z materiałem autorstwa Jamesa Dashnera?

  1. Tytuł oryginalny: The Maze Runner
  2. Reżyseria: Wes Ball
  3. Grają: Dylan O’Brien, Will Poulter, Kaya Scodelario

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Antboy (duński film przygodowy dla młodzieży o dziecku z supermocami – nie mylić z Ant-Manem!),
  2. Sprawa dla dwojga (francuska komedia kryminalna o słynnym aktorze dorabiającym jako trup),
  3. Słowo na M (Daniel Radcliffe i Zoe Kazan w komedii romantycznej),
  4. Ja nie wracam (Anya, dziewczyna z sierocińca, wybiera się w podróż autostopem po Rosji),
  5. Buntownik bez powodu (klasyk z Jamesem Deanem).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej