Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 września 2014, 09:40

Miasto 44, Więzień labiryntu - weekendowe premiery filmowe

Dwie największe premiery kinowe debiutujące 19 września są skazane na sukces, bo bez wątpienia mnóstwo ludzi obejrzy zarówno Miasto 44, jak i ekranizację młodzieżowej powieści Więzień labiryntu. Zapraszam.

Miasto 44

Źródło: www.miasto44.pl
Źródło: www.miasto44.pl

Do kin nareszcie wchodzi film, który wielu uważa za najważniejszą rodzimą premierę kinową. Miasto 44 Jana Komasy zostało już zaprezentowane na pokazach prasowych i opinie są pozytywne, niektóre nawet bardzo. Ta opowieść o „miłości w czasach apokalipsy” (jak głosi tekst na finalnym plakacie) to efektowne, nowoczesne i odważne zderzenie młodzieńczej energii, potrzeby bliskości i rozbuchanych hormonów z horrorem wojny, która bezlitośnie przetacza się przez Warszawę. Na ekranie ujrzymy młode, nieopatrzone twarze, co powinno ułatwić zanurzenie się w tej opowieści, całość ma prezentować się nowocześnie i zaskakująco efektownie (Komasa doskonale operuje filmowym językiem, co już udowodnił przy okazji Sali samobójców), pozostaje tylko mieć nadzieję, że na Miasto 44 do kin pójdą chętnie także szkoły – żeby w przyszłości znajdowały się pieniądze na finansowanie pomysłów młodych twórców.

  1. Reżyseria: Jan Komasa
  2. Grają: Zofia Wichłacz, Józef Pawłowski, Antoni Królikowski, Anna Próchniak

Więzień labiryntu

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Thomas budzi się uwięziony w ogromnym labiryncie wraz z grupą mu podobnych, kilkunastoletnich chłopców. Oczywiście nie wie kim jest, gdzie jest i co się dzieje, ale szybko okazuje się, że tylko on jest w stanie znaleźć drogę przez koszmarną konstrukcję, odkryć tajemnicę jej powstania, a także dowiedzieć się dlaczego jest taki wyjątkowy. Więzień labiryntu to – jeśli wierzyć pierwszym recenzjom z Zachodu – naprawdę udana ekranizacja kolejnej już powieści dla młodzieży, która porusza wątki ponurej przyszłości, s-f i walki z jakiegoś rodzaju władzą. A jeśli film się sprzeda, to możemy oczekiwać kolejnych dwóch odsłon, wszak wszystko teraz powstaje trójkami. Zamierzacie przekonać się, czy młoda obsada aktorska, solidny budżet i debiutujący reżyser Wes Ball dali radę z materiałem autorstwa Jamesa Dashnera?

  1. Tytuł oryginalny: The Maze Runner
  2. Reżyseria: Wes Ball
  3. Grają: Dylan O’Brien, Will Poulter, Kaya Scodelario

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Antboy (duński film przygodowy dla młodzieży o dziecku z supermocami – nie mylić z Ant-Manem!),
  2. Sprawa dla dwojga (francuska komedia kryminalna o słynnym aktorze dorabiającym jako trup),
  3. Słowo na M (Daniel Radcliffe i Zoe Kazan w komedii romantycznej),
  4. Ja nie wracam (Anya, dziewczyna z sierocińca, wybiera się w podróż autostopem po Rosji),
  5. Buntownik bez powodu (klasyk z Jamesem Deanem).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.