Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2014, 10:16

autor: Góral

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się w 2015 roku

Podczas targów Tokyo Game Show potwierdzono, że Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się na konsolach PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 i komputerach PC w 2015 roku. Jednocześnie zaprezentowano dwa nowe materiały wideo - kilkuminutowy zwiastun oraz ponad 20-minutowy gameplay.

Rozpoczęło się kolejne święto graczy, tym razem w Japonii. Mowa oczywiście o Tokyo Game Show. W związku z tym w najbliższych dniach możemy liczyć na kilka ciekawych informacji, jak chociażby ta opublikowana podczas konferencji firmy Konami, na której Hideo Kojima potwierdził, że Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się w 2015 roku. Niestety nie zdradził żadnego konkretnego terminu, więc równie dobrze może być to pierwszy, jak i czwarty kwartał. Jednocześnie w sieci pojawiły się dwa nagrania wideo z „piątki”. Pierwsze z nich, widoczne powyżej, to nowy zwiastun, z którego jednak ciężko cokolwiek wywnioskować, gdyż jest po japońsku.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain w skrócie:
  • Gatunek: skradanka
  • Deweloper: Kojima Productions
  • Platformy sprzętowe: PS4, PS3, XOne, X360, PC
  • Data premiery: 2015 rok

W drugim przypadku ukazano rozgrywkę, więc tu znajomość języka Kraju Kwitnącej Wiśni nie jest konieczna. Na targach gamescom prezentowano zabawę w pustynnej lokacji, a tym razem możemy obejrzeć misję rozgrywającą się w dżungli, podczas której bohaterowie walczą m.in. z helikopterem.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain trafi na PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One, Xboksa 360 oraz komputery osobiste. Na rynku znajduje się już prolog Metal Gear Solid V: Ground Zeroes w wersji na konsole past i next-genowe, który pojawi się w bliżej nieokreślonej przyszłości na PC-tach w ramach cyfrowej dystrybucji.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to kolejna odsłona popularnej serii gier wideo, zapoczątkowanej w 1987 roku. Największą zmianą w stosunku do poprzednich części będzie otwarty świat, umożliwiający dowolne przechodzenie poszczególnych misji. Przedsmak tego, co czekać będzie na fanów w przyszłym roku ukazano kilka miesięcy temu w Ground Zeroes.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się w 2015 roku; obejrzyj nowe nagrania - ilustracja #1