Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 21:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

MGS V: The Phantom Pain i MGS V: Ground Zeroes ukażą się na PC

Hideo Kojima ze studia Kojima Productions potwierdził na konferencji prasowej firmy Konami, że gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes oraz Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zostaną wydane nie tylko na konsolach, ale także na PC.

AKTUALIZACJA: Poniższa wiadomość została niedawno potwierdzona przez Hideo Kojimę na konferencji prasowej firmy Konami podczas targów gamescom. W pierwszej kolejności na Steamie pojawi się Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, a w przyszłym roku ukaże się Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, zapewne równocześnie z konsolowymi wersjami. Konkretne daty nie zostały jednak podane. Informację potwierdza krótki zwiastun.

Redaktorzy serwisu Kotaku donoszą, że gry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes oraz Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukażą się na PC. Taka informacja tymczasowo trafiła na oficjalną stronę internetową firmy Konami i szybko została stamtąd usunięta. W porę wykonany został jednak zrzut ekranu udowadniający, że taki wpis pojawił się na krótki czas. Można było tam przeczytać, że Metal Gear Solid V: Ground Zeroes i Metal Gear Solid V: The Phantom Pain staną się dostępne w serwisie Steam”. Zabrakło wprawdzie jakichkolwiek konkretów i wiadomość została szybko usunięta, ale znalezienie się jej na oficjalnej stronie wydawcy może oznaczać, że prędzej czy później doczekamy się takiej zapowiedzi. Dotychczas obie produkcje były tworzone z myślą o PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksie One oraz Xboksie 360.

Tak wyglądał wspomniany wpis na oficjalnej stronie internetowej firmy Konami

W marcu bieżącego roku na konsolach zadebiutowała gra Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, stanowiąca prolog do wydarzeń mających miejsce w nadchodzącym Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Wydana już produkcja spotkała się ze sporą liczbą kontrowersji. Miały one związek głównie z krótkim czasem potrzebnym na ukończenie głównego wątku fabularnego (można to było zrobić w godzinę, a speedrunerzy robili to nawet w kilka minut). Pod względem rozgrywki tytuł prezentował się jednak dobrze, co staraliśmy się przedstawić w recenzji gry-online.pl.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to pełnoprawna, kolejna odsłona serii, znacznie bardziej rozbudowana od dostępnego na rynku prologu. Otrzymamy w niej otwarte lokacje do eksploracji i wielowątkową fabułę, choć opartą na mniejszej liczbie scenek przerywnikowych, niż przyzwyczaiły nas do tego starsze części cyklu. Gra zadebiutuje na rynku najwcześniej w 2015 roku.