Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 czerwca 2020, 12:41

Silent Hills pożyczyło budżet Metal Gear Solid 5? Kojima komentuje

Studio Kojima Productions odniosło się do ostatnich pogłosek na temat Silent Hills. Chodzi o artykuł serwisu Gameblog.fr, według którego twórcy wzięli pieniądze na projekt z budżetu Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, a demo powstało bez wiedzy Konami.

Silent Hills pożyczyło budżet Metal Gear Solid 5? Kojima komentuje - ilustracja #1
Nowy Silent Hill miał być tajnym projektem Kojimy, który znalazł wątpliwy sposób na finansowanie produkcji..

Od dłuższego czasu krążą rozmaite plotki na temat przyszłości serii Silent Hill. Jednak ostatnia pogłoska dotyczyła jej przeszłości. Mowa o projekcie P.T., czyli demie anulowanego Silent Hills. Serwis Gameblog.fr donosił, jakoby Hideo Kojima miał tworzyć projekt z niewielkim zespołem w tajemnicy przed Konami (wielu pracowników wydawcy dowiedziało się o grze dopiero po pojawieniu się jej dema). Samo w sobie nie byłoby to naganne: niejedna seria rozpoczęła swój żywot jako powstająca ukradkiem produkcja (vide Super Smash Bros.). Jednak francuska redakcja podała też, że japońskie studio wzięło pieniądze na prace nad P.T. z budżetu Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Kojima miał posunąć się do stworzenia tzw. shell company (czyli fikcyjnej firmy bez biura i pracowników) we współpracy z Sony w celu wydania P.T. na platformie PlayStation Network.

Tak poważne zarzuty musiały się spotkać z reakcją, lecz na odpowiedź Kojima Productions musieliśmy czekać do wczoraj. Jay Boor, szef studia ds. komunikacji i marketingu, zapewnił, że informacje zawarte w artykule Gameblog.fr są „kategorycznie nieprawdziwe”. Jego wypowiedź firma zacytowała we wpisie na Twitterze, a francuski serwis dodał stosowną aktualizację (aczkolwiek nie odniesiono się do prawdziwości doniesień).

Niestety, to jedyna plotka, do której odniósł się japoński deweloper. Oczywiście trudno oczekiwać, by w obecnej sytuacji Kojima Productions mogło wypowiadać się na temat licznych pogłosek o powrocie Silent Hill. Niemniej fani chętnie usłyszeliby o potencjalnych nowych projektach Hideo Kojimy.