Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2020, 18:35

autor: Karol Laska

Bioniczna ręka z Metal Gear Solid 5 pomaga żyć niepełnosprawnemu gamerowi

Konami zaprojektowało wraz z firmą Open Bionics specjalną protezę ręki, która bezpośrednio nawiązuje swoją estetyką do Metal Gear Solid 5: Phantom Pain i postaci Venom Snake’a. Jest ona już dostępna w sprzedaży.

Rynek protetyczny jest od jakiegoś czasu nie tylko ratunkiem dla wielu osób niepełnosprawnych, ale i naprawdę atrakcyjnym miejscem pod względem tworzenia przedmiotów wartościowych od strony estetycznej oraz technologicznej. Jednym z ciekawszych projektów w ostatnim czasie jest między innymi bioniczna ręka powstała dzięki współpracy firmy Open Bionics oraz producenta gier wideo Konami.

Proteza nawiązuje do bardzo popularnego dzieła japońskiego koncernu, a mianowicie piątej części Metal Gear Solid. Takim samym urządzeniem dysponował jej główny bohater, Venom Snake. Produkt został zaprezentowany w minutowej reklamie, w której wziął udział Daniel Melville, niepełnosprawny gracz dysponujący ową sztuczną kończyną.

Nie mogę w to uwierzyć. Kocham gaming, a posiadanie ręki Snake’a w prawdziwym życiu jest po prostu szalone – Daniel Melville w reklamie autorstwa Open Bionics.

Wspomniany cud bioniki w charakterystycznym, growym wydaniu jest już dostępny w sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego firmy Open Bionics. Za wariant z Metal Gear Solid zapłacimy 599 funtów (około 3000 złotych) – mówimy tu o cenie za sam wzór. Warto spojrzeć również na parę innych projektów różniących się stylistyką i kolorami, można wśród nich znaleźć chociażby sztuczną rękę Adama Jensena – protagonisty Deus Ex: Human Revolution i Deus Ex: Mankind Divided.

Niektórzy z Was mogą pamiętać dosyć podobną sytuację z 2015 roku, kiedy to inżynierka robotyczka Sophie de Oliveira Barata zaprojektowała wraz ze swoim zespołem protezę dla Jamesa Younga – mężczyzny pozbawionego dwóch rąk. Swoją pomoc również zaoferowało wówczas Konami (via Game Rant).