Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 00:00

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – ulepszone taktyczne wykorzystanie kartonowego pudła

Podczas konferencji firmy Sony Computer Entertainment zaprezentowano krótki filmik z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, który przedstawia ulepszony system taktycznego używania kartonowego pudła. Mimo że brzmi to absurdalnie, ten niepozorny przedmiot codziennego użytku może pomóc Snake’owi w wypełnianiu swoich misji.

Podczas konferencji firmy Sony Computer Entertainment zaprezentowano krótki, 2-minutowy filmik z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, który przedstawia ulepszony system taktycznego używania kartonowego pudła. Mimo że brzmi to absurdalnie, ten niepozorny przedmiot codziennego użytku może zapewnić Snake’owi element zaskoczenia, zmylić jego przeciwników czy odciągnąć ich uwagę, pozwalając głównemu bohaterowi prześliznąć się niezauważonym obok zdezorientowanych wrogów. Tajemnica działania tej sztuczki tkwi w szczegółach, a mianowicie w obrazkach, które można umieszczać na pudle. Te z pewnej odległości wywołują taki lub inny efekt. Dokładniej temu procesowi można się przyjrzeć na powyższym filmiku.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain zadebiutuje w lutym przyszłego roku na konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PlayStation 4. Gra będzie kontynuacją wydarzeń przedstawionych w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Za produkcję odpowiada studio Kojima Productions pod przywództwem Hideo Kojimy, ojca serii Metal Gear, który występował dzisiaj na konferencji Sony. Przypominamy także, że w czerwcu, przy okazji targów E3, pojawił się 30-minutowy zapis rozgrywki, który można obejrzeć w Serwisie Informacyjnym.