Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 09:15

autor: luckie

P.T. to Silent Hills – grę tworzą Hideo Kojima i Guillermo del Toro

Grywalny teaser nowego horroru firmy Sony okazał się być demem gry Silent Hills. Kolejną odsłonę słynnej serii horrorów stworzy Hideo Kojima przy współpracy Guillermo del Toro, a odtwórcą głównej roli zostanie Norman Reedus (a.k.a Daryl Dixon z The Walking Dead).

Żadne okropieństwa nie są straszne, gdy gramy takim bohaterem - P.T. to tak naprawdę Silent Hills – Hideo Kojima i Guillermo del Toro ujawniają kontynuację japońskiej serii horrorów - wiadomość - 2014-08-13
Żadne okropieństwa nie są straszne, gdy gramy takim bohaterem

Ujawniony na wczorajszej konferencji firmy Sony grywalny teaser nowego horroru wzbudził niemałe emocje wśród posiadaczy PlayStation 4, zwłaszcza, że chwilę później demo dało się pobrać z usługi PlayStation Network. Wkrótce po tym, interaktywna zagadka została rozszyfrowana – jako pierwszej udało się to użytkowniczce serwisu Twitch o pseudonimie SoapyWarping. Okazało się, że za tajemniczo brzmiącym tytułem P.T. (skrót od Playable Teaser) tak naprawdę kryje się gra Silent Hills! Zgadza się, „Hills”, a nie „Hill” – na razie trudno powiedzieć, co może sugerować dodanie liczby mnogiej. Pod projektem podpisał się słynny japoński deweloper Hideo Kojima oraz producent filmowy Guillermo del Toro. Co ciekawe, wizerunku i głosu głównemu bohaterowi nowej odsłony cyklu Silent Hill użyczy aktor Norman Reedus, znany szerzej jako Daryl Dixon z serialu The Walking Dead.

Poniżej znajdziecie nagranie z końcówki dema, w którym dochodzi do ujawnienia prawdziwego oblicza produkcji. Ostrzegamy przed rozentuzjazmowanymi okrzykami fanki serii i sporą ilością powtórzeń słowa na „f”.

Jako ciekawostkę warto odnotować, że rozgrywka w P.T. odbywała się z perspektywy pierwszej osoby. Nie jest do końca jasne, czy nowy Silent Hill również zaoferuje widok FPP, czy był to jedynie zabieg promocyjny.

  1. Oficjalna strona internetowa Kojima Productions