Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2014, 09:22

autor: Draug

Silent Hills – premiera po 2015 roku, otwarty świat i inne pogłoski

Hideo Kojima zasugerował w rozmowie z serwisem WhatIfGaming, że nadchodzący horror Silent Hills zadebiutuje nie wcześniej niż w 2016 roku i zaoferuje otwarty świat. Dowiedzieliśmy się też, że w grze prawdopodobnie wystąpi widok pierwszoosobowy, choć jeszcze nie wiadomo, jak dużą rolę odegra.

Wygląda na to, że gra Silent Hills będzie towarzyszyła nam jeszcze przez parę lat, zanim doczekamy się jej premiery. - Silent Hills – premiera po 2015 roku, otwarty świat i inne pogłoski - wiadomość - 2014-08-21
Wygląda na to, że gra Silent Hills będzie towarzyszyła nam jeszcze przez parę lat, zanim doczekamy się jej premiery.
Silent Hills w skrócie:
  • Producent: Konami (z Hideo Kojimą na czele)
  • Gatunek: survival horror
  • Platformy sprzętowe: PS4 (póki co brak wieści o innych platformach)
  • Termin premiery: 2016?

Usman Ishtsham, redaktor serwisu WhatIfGaming, przeprowadził rozmowę z Hideo Kojimą, która ujawniła parę informacji na temat gry Silent Hills. Przede wszystkim, nadchodzący horror firmy Konami prawdopodobnie zadebiutuje najwcześniej w 2016 roku. Deweloper zdradził to, mówiąc o widoku, jaki zostanie zastosowany w grze. Twórcy chcą użyć perspektywy pierwszosobowej (FPP) w grze, ale jeszcze nie podjęli decyzji, w jakiej formie – czy gracze otrzymają opcję swobodnego przełączania się między FPP i TPP, czy też przez większość czasu będziemy obserwowali wydarzenia zza pleców bohatera, a co jakiś czas trafimy na sekwencje wymuszające widok pierwszoosobowy. Co więcej, zachodzi przypuszczenie, że Silent Hills będzie grą z otwartym światem – w odpowiedzi na pytanie dotykające tej kwestii Hideo Kojima powiedział: „Wszystko, co mogę rzec, to fakt, że Fox Engine został stworzony z myślą o kreowaniu otwartych światów. Nie mogę jeszcze ujawnić żadnych dodatkowych szczegółów na temat projektu”.

Silent Hills – premiera po 2015 roku, otwarty świat i inne pogłoski - ilustracja #2Kariera omawianej produkcji zaczęła się na zakończonych niedawno targach gamescom 2014, kiedy to podczas konferencji firmy Sony pokazano króciutki teaser projektu o nazwie P.T., dodając do tego informację, że wersja demonstracyjna gry jest już dostępna w PlayStation Network. Kiedy tylko pierwsi gracze zapoznali się z demem, wyszło na jaw, że w rzeczywistości mamy do czynienia z Silent Hills – kolejną odsłoną kultowej serii survival horrorów. I chociaż poskąpiono nam szczegółów na temat fabuły czy rozgrywki, poznaliśmy przynajmniej nazwiska trzech osób, które są zaangażowane w produkcję – legendarny deweloper Hideo Kojima, reżyser filmowy Guillermo del Toro (Hellboy, Pacific Rim) oraz aktor Norman Reedus (znany głównie z serialu The Walking Dead).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.