Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2020, 13:32

autor: Adrian Werner

Nowe Silent Hill w produkcji, Silent Hills Kojimy może powrócić - plotka

W sieci pojawiły się plotki, według których trwają już prace nad restartem serii Silent Hill, a w projekt mają być zaangażowani kluczowi twórcy pierwszych kilku odsłon. Ponadto w planach może być wskrzeszenie skasowanego Silent Hills Hideo Kojimy.

Nowe Silent Hill w produkcji, Silent Hills Kojimy może powrócić - plotka - ilustracja #1
Od skasowania Silent Hills minęło pięć lat, a mimo to projekt nadal budzi duże emocje.
Najnowsze plotki:
  1. Konami planuje co najmniej dwie nowe gry z serii.
  2. Jedna z nich to znajdujący się już w produkcji restart serii, nad którym pracują weterani wczesnych odsłon.
  3. Druga to projekt wskrzeszający skasowane Silent Hills, ale w przypadku tej gry nadal trwają negocjacje.
  4. W powrót serii ma być zaangażowana firma Sony, ale właścicielem marki pozostaje Konami.

Od pewnego czasu krążą plotki o powrocie serii Silent Hill. Najnowszy zestaw doniesień po raz pierwszy daje nam również nadzieję nie tylko na wskrzeszenie cyklu, ale również skasowanego projektu Silent Hills. Źródłem jest serwis Rely on Horror, który powołuje się na informatorów związanych z Konami. Informacje te potwierdza również Aesthetic Gamer - wcześniej wielokrotnie przekazywał on niepotwierdzone fakty na temat gier firmy Capcom (np. o przyszłości serii Resident Evil), które potem okazywały się prawdziwe. Wszystko to powoduje, że jesteśmy skłonni dać wiarę tym plotkom.

Według tych źródeł Konami ma w planach co najmniej dwie nowe odsłony cyklu. Jedną z nich jest restart serii nazwany po prostu Silent Hill. Zespołowi pracującemu nad tą grą przewodzić ma Keiichiro Toyama, który pełnił tę samą rolę przy produkcji pierwszej części serii. Powrócić ma także Akira Yamaoka, czyli kompozytor muzyki do większości odsłon marki, jak również Masahiro Ito, czyli projektant postaci pierwszych czterech części SH.

Co ciekawe, w produkcję ma być zaangażowany należący do firmy Sony zespół SIE Japan Studio, choć nie wiadomo, czy odpowiada za cały projekt, czy tylko przy nim pomaga. Według tych doniesień to właśnie Sony stoi za wskrzeszeniem marki. Korporacja nie przejęła praw do serii, ale ma współfinansować jej powrót, co najpewniej zapewni jej przynajmniej czasową wyłączność na nowe Silent Hill.

To również Sony ma naciskać na wskrzeszenie Silent Hills. Według plotek firma próbuje doprowadzić do pojednania między Konami a Hideo Kojimą, który miałby otrzymać pełną swobodę twórczą. Ten projekt nie znajduje się jednak jeszcze w produkcji (w przeciwieństwie do wspominanego wcześniej restartu marki), ale Sony ma bardzo na nim zależeć.

Oczywiście do czasu oficjalnego potwierdzenia tych informacji należy je traktować tylko jako plotki. Nie da się jednak ukryć, że dla fanów Silent Hill brzmią one jak marzenie, więc mamy nadzieję, że okażą się prawdziwe.

  1. Oficjalna strona firmy Konami