Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2020, 12:39

autor: Adrian Werner

Plotka: Konami ma w planach dwie nowe gry z serii Silent Hill

Pojawiły się wiarygodne plotki sugerujące, że firma Konami ma w planach dwie odsłony cyklu Silent Hill. Jedna ma być tradycyjnym survival horrorem, podczas gdy druga to przygodówka w stylu popularnego Until Dawn.

Ostatnią główną odsłoną cyklu pozostaje Silent Hill: Downpour z 2012 roku. - Plotka: Konami ma w planach dwie nowe gry z serii Silent Hill - wiadomość - 2020-01-27
Ostatnią główną odsłoną cyklu pozostaje Silent Hill: Downpour z 2012 roku.

Wielu fanów horrorów wciąż nie może odżałować skasowanego projektu Silent Hills. Te osoby ucieszyć powinny doniesienia sugerujące, że firma Konami ma w planach dwie nowe odsłony tej marki. Pochodzą one z twitterowego konta Aesthetic Gamer. Dajemy im większą wiarę niż typowym plotkom, gdyż to źródło wcześniej wielokrotnie przekazywało informacje na temat gier firmy Capcom (np. o przyszłości serii Resident Evil), które potem okazywały się prawdziwe. Mamy więc nadzieję, że jest dobrze poinformowane odnośnie tego, co dzieje się obecnie w Konami.

Według tych doniesień, dwa lata temu Konami nawiązało współpracę z zewnętrznymi deweloperami w celu opracowania dwóch nowych odsłon cyklu Silent Hill. Jedna z nich ma być tradycyjną kontynuacją zrealizowaną w stylu wcześniejszych części. Natomiast druga to mocno filmowa przygodówka w stylu Until Dawn. Pierwsza z tych produkcji opisywana jest jako tzw. „miękki reboot”. Oznacza to, że najpewniej nie wymaże ona starego kanonu fabularnego, ale zostanie opracowana tak, aby nowicjusze nie czuli się zagubieni.

Aesthetic Gamer przyznaje, że nie jest zaznajomiony z tym, co się dzieje wewnątrz Konami aż tak dobrze, jak w przypadku Capcomu. Wie jedynie, że obie gry są w produkcji i są spore szanse, że przynajmniej jedna (lub obie) zostanie zapowiedziana jeszcze w tym roku.

Powrót serii bardzo by nas ucieszył. Cykl ostatni raz gościł na rynku w 2012 roku, kiedy to wydano Silent Hill: Downpour, Silent Hill: Book of Memories oraz Silent Hill HD Collection. Skasowane Silent Hills zapowiadało się na najlepszą odsłonę marki od długiego czasu, a demo projektu - zatytułowane P.T. - do dzisiaj jest obiektem fascynacji wielu miłośników horroru.

Obiecujące w nowych doniesieniach jest to, że sugerują one powrót cyklu w formie pełnowymiarowych gier na konsole. Konami w ostatnich latach rozmieniało swoje marki na drobne, tworząc głównie tanie mobilne produkcje oraz automaty pachinko (najnowszy, zatytułowany Silent Hill: Escape, trafił do japońskich salonów gier w zeszłym roku).

  1. Oficjalna strona firmy Konami

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Silent Hills

Silent Hills