Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2015, 10:22

autor: Góral

Silent Hills - logo Kojima Productions znika ze strony gry. Kojima nie tworzy już nowego horroru?

Z oficjalnej strony gry Silent Hills zniknęło logo studia Kojima Productions, dowodzonego przez słynnego dewelopera Hideo Kojimę. Nie wiemy, co to może oznaczać, ale w świetle ostatnich doniesień wieszczących zakończenie współpracy "ojca" serii Metal Gear z firmą Konami, można podejrzewać, że twórca nie będzie dalej tworzył nowego survival horroru.

Kilkanaście dni temu okazało się, że stosunki na linii Konami – Hideo Kojima popsuły się i słynny twórca najprawdopodobniej opuści szeregi firmy. Oficjalnego oświadczenia o odejściu jak nie było, tak nie ma, stwierdzono jedynie, że deweloper na pewno dokończy prace nad wyczekiwanym Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. To jednak nie jedyna produkcja, przy jakiej dłubie Kojima, gdyż w sierpniu 2014 roku zapowiedziano Silent Hills – nową odsłonę kultowej kultowej serii survival horrorów, tworzonej właśnie przez szefa studia Kojima Productions i producenta filmowego Guillermo del Toro. Wielu fanów produkcji zadawało sobie pytanie, co teraz stanie się z tym projektem? Niestety nie znamy na nie odpowiedzi, ale logo dewelopera dowodzonego przez Kojimę zniknęło z oficjalnej strony gry.

W Silent Hills wystąpi Norman Reedus, znany szerzej jako Daryl Dixon z serialu The Walking Dead. - Silent Hills - logo Kojima Productions znika ze strony gry. Kojima nie tworzy już nowego horroru? - wiadomość - 2015-04-01
W Silent Hills wystąpi Norman Reedus, znany szerzej jako Daryl Dixon z serialu The Walking Dead.

Redaktor serwisu Gamespot skontaktował się w tej sprawie z wydawcą gry. W odpowiedzi Konami stwierdziło, że postanowiło scentralizować działalność i w związku z tym logo Kojima Productions nie będzie już wyświetlane (projekty sygnowane będą nazwą Konami). Nie wiemy więc, czy nad Silent Hills pracuje dalej ten sam deweloper, czy też może zmieniono zespół. Przypominam bowiem, że według niepotwierdzonych informacji, ekipa Kojimy ma wykonywać prace dla Konami tylko do końca roku.

O samym Silent Hills, pomimo iż od momentu zapowiedzi minęło ponad pół roku, w dalszym ciągu nie wiemy zbyt wiele. Nieoficjalne informacje głoszą, że projekt zadebiutuje na rynku najwcześniej w 2016 roku i pojawi się w nim tryb FPP, przy czym nie zdradzono jak wielką rolę odegra. Ponoć gra zaoferuje też otwarty świat, ale tak naprawdę jedyną pewną rzeczą jest wykorzystanie technologii Fox Engine, napędzającej chociażby nadchodzące Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Seria Silent Hill to jedna z najbardziej uznanych marek w gatunku survival horrorów. Pierwsza odsłona ukazała się na konsoli PlayStation w 1999 roku i można powiedzieć, że z miejsca dołączyła do grona PSX-owych klasyków. Dwa lata później ukazała się kontynuacja na PlayStation 2, w 2003 „trójka”, a „czwórka” rok później. W ostatnich latach seria straciła na znaczeniu i to właśnie Silent Hills ma naprawić jej zszargane imię.