Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 11:02

Fani Silent Hill zamiast nowej gry dostali deskorolki

Firma Konami nie ma litości dla fanów Silent Hill. Gracze chcą nowej odsłony serii, a wydawca proponuje im deskorolki.

Kilka dni temu firma Konami zaczęła teasować nowe gadżety związane z serią Silent Hill. Raczej nikt nie spodziewał się jednak, że okażą się nimi deskorolki. Szykowane są dwa warianty kolorystyczne, oba przyozdobione grafikami potwornej pielęgniarki z drugiej części serii.

Pre-ordery ruszą 23 czerwca. Deskorolki będzie można kupić jedynie w oficjalnym sklepie Konami. Na razie nie ujawniono cen.

Te produkty nie są czymś, czego spragnieni są fani marki, ale mają oni pewne powody do optymizmu. Zapowiadając deskorolki wydawca poinformował, że mają one na celu „świętowanie…:”. Zdanie to nie zostało dokończone, ale gracze wypatrują w tym wskazówki, że Konami szykuje się do zapowiedzi kolejnej odsłony serii. Przemawia za tym także fakt, że firma od pewnego czasu dosyć często przypomina o tej marce.

Nie są to tylko płonne nadzieje. Plotki o nowych odsłonach cyklu pojawiają się ostatnio dosyć regularnie. Spekulacje sugerują, że w produkcji może znajdować się kilka tytułów z marki. Jeden z nich ma być tworzony przez japońskiego dewelopera, a drugi może powstawać w polskim studiu Bloober Team.

Niestety, na konkrety najpewniej jeszcze sporo poczekamy. Kilka dni temu nadzieje fanów wzbudził zespół Blue Box Games zapowiadając ujawnienie gameplaya z horroru Abandoned. Część graczy zaczęła podejrzewać, że jest to w rzeczywistości nowe Silent Hill i nad projektem pracuje Hideo Kojima. Autorzy zdementowali jednak te plotki.

  1. Oficjalna strona firmy Konami