Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 19:46

Bloober pracuje nad horrorem z dużym wydawcą. Wraca temat Silent Hill

W niedawno udzielonym wywiadzie szef krakowskiego Bloober Team Piotr Babieno opowiedział o przyszłych projektach studia. Możliwe, że chodzi o Silent Hill.

Bloober Team to polskie studio, które w ostatnim czasie rozwija się w naprawdę zawrotnym tempie. Nie tylko udało mu się ostatnio wydać głośny horror The Medium, który zwrócił się dzień po premierze, ale także nawiązać współpracę z takimi szychami developingu jak polska firma Platige Image, mająca w portfolio m.in. pierwszy teaser Cyberpunka 2077 oraz intra do Wiedźmina 2 i 3, czy Akira Yamaoka, legendarny kompozytor odpowiedzialny za - no właśnie - soundtrack do serii gier Silent Hill. Dla krakowskiego studia Yamaoka stworzył muzykę do The Medium.

Bloober pracuje nad horrorem z dużym wydawcą. Wraca temat Silent Hill - ilustracja #1
Klimat The Medium niewątpliwie może oczarować… albo przerazić

W wywiadzie udzielonym serwisowi gamesindustry.biz Piotr Babieno, CEO Bloober Team, opowiadał o kierunku, jaki studio chce obrać na przyszłe projekty. Jako inspiracje wymienione zostały m.in. Resident Evil i The Last of Us. Szczególną uwagę zwraca ten fragment wypowiedzi Babieno:

Właściwie już od ponad roku pracujemy nad innym growym projektem, inną horrorową marką, i robimy to we współpracy z bardzo znanym wydawcą gier. Nie mogę wam powiedzieć z kim. Nie mogę powiedzieć też, jaki to projekt, ale jestem praktycznie pewny, że gdy ludzie zrozumieją, nad czym pracujemy, będą bardzo podekscytowani.

Pewność co do ekscytacji graczy stanowi mocną sugestię, że Bloober Team ma do czynienia z popularną marką o ugruntowanej pozycji na rynku. Silent Hill to jedna z najważniejszych i najlepiej kojarzonych horrorowych serii. Smaczku dodaje fakt, że wspomniany już Akira Yamaoka również udzielił niedawno wywiadu, który jednak zaskakująco szybko został usunięty - prawdopodobnie padło w nim zbyt wiele konkretów. Yamaoka deklarował m.in., że jego następny projekt jest „tym, o czym fani mają nadzieję usłyszeć". W przypadku twórcy tak ściśle kojarzonego z serią Silent Hill trudno znaleźć inne wytłumaczenie tych słów, zwłaszcza że seria kultowych horrorów już od dawna nie otrzymała żadnej pełnoprawnej gry, oprócz P.T. będącego demem skasowanego projektu Hideo Kojimy.

Dodajmy do tego, że Bloober Team ogłosiło plany wprowadzenia do nadchodzącego projektu systemu walki - a więc zerwania z bardziej „chodzonym” modelem rozgrywki obecnym m.in. w The Medium czy Layers of Fear. Ponownie nasuwa się myśl, że powodem takiej zmiany może być chęć stworzenia horroru o mechanice inspirowanej japońskimi seriami takimi jak Resident Evil czy właśnie Silent Hill.

Są to oczywiście na razie jedynie spekulacje. Bloober Team może równie dobrze pracować nad czymś zupełnie nowym, co nie byłoby w przypadku studia niczym zaskakującym. Pozostaje mieć nadzieję, że już wkrótce dowiemy się więcej szczegółów.