Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2020, 12:04

autor: Aquma

Platige Image zrobi animacje do nowej gry Bloober Team

Dwie rodzime firmy – Platige Image oraz Bloober Team – rozpoczynają współpracę. Pierwszy z podmiotów stworzy animacje do dużej gry tworzonej przez krakowskiego dewelopera.

Platige Image zrobi animacje do nowej gry Bloober Team - ilustracja #1
Mamy jeszcze jeden powód, dla którego warto czekać na kolejną produkcję Bloober Team.

W SKRÓCIE:

  1. firmy Bloober Team i Platige Image ogłosiły rozpoczęcie współpracy;
  2. warszawskie studio animacyjne stworzy animacje do kolejnego dużego projektu krakowskiego dewelopera.

Studio Bloober Team poinformowało o nawiązaniu współpracy ze znaną rodzimą firmą zajmującą się animacją 3D - Platige Image. Podmiot ten przygotuje „zaawansowane technicznie animacje” do kolejnej wysokobudżetowej gry krakowskiego dewelopera (na razie nie wiemy, o jaki tytuł może chodzić). Wieści zostały przekazane w komunikacie prasowym.

Jesteśmy dumni z tego, że będziemy pracować z Platige, bo jest to jedno z najlepszych studiów na świecie. Wspólnie przeprowadziliśmy już część prac weryfikacyjnych, a ich efekty są bardzo ekscytujące. Wierzymy, że nasza współpraca będzie kontynuowana nawet po zakończeniu tego projektu – powiedział Piotr Babieno, prezes zarządu Bloober Team.

Z nawiązania współpracy bardzo zadowolone jest też warszawskie studio animacyjne, które – co warto przypomnieć – od wielu lat jest związane z branżą gamingową (zarówno polską, jak i zagraniczną). Firma odpowiada m.in. za pierwszy trailer do Cyberpunka 2077, intra do gier z serii Wiedźmin, a także zwiastuny tak głośnych produkcji, jak Metro Exodus, Dying Light 2, The Division 2 czy Watch Dogs 2.

Cieszymy się, że Bloober zaprosił nas do udziału w tym unikatowym projekcie i tym samym udało się nawiązać współpracę, w ramach której dwie polskie firmy będą tworzyć wysokiej jakości produkcję na najwyższym poziomie. Wspólnie będziemy dążyć do tego by efekty naszej pracy na długo pozostały w pamięci graczy – stwierdził w komunikacie Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

Warto przypomnieć, że zespół Bloober Team specjalizuje się w horrorach. Ostatnią – jak dotychczas - grą tego dewelopera było nieźle przyjęte Blair Witch, zaś kilka miesięcy przed tą produkcją na rynek trafiła druga część serii Layers of Fear.

  1. Bloober Team – strona oficjalna
  2. Platige Image – strona oficjalna