Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2020, 11:35

autor: AlexB

Raper sprawił, że Fortnite ustanowiło nowy rekord

Minionej nocy w Fortnite padł nowy rekord w liczbie zalogowanych graczy. Jak podała firma Epic, 12,3 miliona osób obejrzało wirtualny koncert amerykańskiego rapera Travisa Scotta zorganizowany w tytule.

W SKRÓCIE
  1. Występ rapera Travisa Scotta w grze Fortnite obejrzało 12,3 miliona osób, co jest rekordem, jeśli chodzi o liczbę zalogowanych graczy w tym tytule.
  2. Występ artysty będzie można obejrzeć na żywo w Fortnite jeszcze cztery razy.
  3. Ponadto w trakcie zabawy można zdobywać specjalne przedmioty kosmetyczne związane ze Scottem.

Fortnite to nie tylko najbardziej rozpoznawalna gra typu battle royale na świecie. To również bardzo dobra platforma do organizowania różnej maści wydarzeń. Udowodnił to seans fragmentu filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie oraz koncert DJ-a Marshmello. Ten drugi event ustanowił zresztą rekord tytułu w liczbie zalogowanych graczy (ponad 10 milionów). Utrzymywał się on przeszło rok, aż do minionej nocy, kiedy to w popularnej sieciowej strzelance od firmy Epic Games wirtualnie wystąpił amerykański raper Travis Scott i zaprezentował światu swój nowy utwór. Wydarzenie obejrzało przeszło 12,3 miliona osób. Do tego dochodzą jeszcze widzowie z YouTube'a (1,2 miliona), Twitcha (833 tysięcy) oraz Mixera (25 tysięcy).

Scott był pod ogromnym wrażeniem tego, co się stało minionej nocy. O to co napisał na Twitterze dziś rano czasu polskiego:

Szczerze mówiąc, dziś był jeden z najbardziej inspirujących dni. Kocham każdego z Was. Wiem, że czasy są dziwne. Lecz możliwość poszalenia na moment gdziekolwiek jesteście jest niesamowita. Kocham Was całym sobą!!!!!

Jeśli jesteście fanami Travisa Scotta i przegapiliście jego nocny, około dziesięciominutowy koncert w Fortnite, to jeszcze nic straconego. Była to bowiem zaledwie część jego wirtualnej „minitrasy”, noszącej nazwę Astronomical. Oto terminy kolejnych występów rapera w produkcji firmy Epic Games:

  1. Piątek, 24 kwietnia 2020, 16:00 czasu polskiego
  2. Sobota, 25 kwietnia 2020, 6:00 czasu polskiego
  3. Sobota, 25 kwietnia 2020, 17:00 czasu polskiego
  4. Niedziela, 26 kwietnia 2020, 00:00 czasu polskiego

Scena znajduje się w Sweaty Sands. Na teren koncertu można wchodzić pół godziny przed jego rozpoczęciem.

Raper sprawił, że Fortnite ustanowiło nowy rekord - ilustracja #1
Występ Travisa Scotta w Fortnite cieszył się olbrzymią popularnością.

W razie gdybyście byli ciekawi występu Travisa Scotta w Fortnite, a nie macie ochoty osobiście brać udziału w wydarzeniu, to całość możecie obejrzeć poniżej. Trzeba przyznać, że oprawa koncertu może robić wrażenie.

Jeśli jeszcze Wam mało atrakcji związanych z Travisem Scottem, to w Fortnite pojawiły się również specjalne przedmioty kosmetyczne związane z raperem. Za samo wzięcie udziału w koncercie otrzymacie za darmo lotnię Cyklon Astroworld i dwa ekrany wczytywania. Ponadto kończąc specjalne wyzwania możecie zgarnąć emotki, skórki itp. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale – poradnik do gry