Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2019, 13:52

Koncert w grze Fortnite przyciągnął ponad 10 milionów widzów

Dziesięciominutowy wirtualny występ DJ-a Marshmello w Fortnite: Battle Royale oglądało ponad 10 milionów osób w samej grze oraz nieznana liczba widzów w sieci. To pierwszy tego typu występ na taką skalę.

Wcześniej z koncertami wewnątrz gry eksperymentował m.in. Minecraft, nigdy nie były to jednak wydarzenia na taką skalę, z tak rozpoznawalną gwiazdą w roli głównej. - Koncert w grze Fortnite przyciągnął ponad 10 milionów widzów - wiadomość - 2019-02-03
Wcześniej z koncertami wewnątrz gry eksperymentował m.in. Minecraft, nigdy nie były to jednak wydarzenia na taką skalę, z tak rozpoznawalną gwiazdą w roli głównej.

Rod Stewart i jego darmowy występ na plaży Copacabana w Sylwestra 1994 roku mogą się schować. Jak donosi Geoff Keighley, pomysłodawca i prezenter gali The Game Awards, wczorajszy wirtualny koncert DJ-a Marshmello, który odbył się w Przyjemnym Parku na mapie w grze Fortnite: Battle Royale, przyciągnął ponad 10 milionów widzów wewnątrz gry – a liczba ta jeszcze wzrośnie, jeśli doliczymy do tego ludzi oglądających go w sieci. Na czas występu, trwającego dziesięć minut, włączono możliwość odradzania się, dezaktywowano wszystkie bronie i usunięto obrażenia od upadków. Publika rozrzucona po tysiącach serwerów mogła więc spokojnie skupić się na podziwianiu widowiskowych efektów oraz, oczywiście, wykonywaniu tanecznych emotek. Jeśli nie mieliście okazji wziąć udział w tym wydarzeniu, a chcecie zobaczyć, jak wyglądał koncert wewnątrz gry, poniżej znajdziecie pełen zapis występu.

Koncert w grze Fortnite przyciągnął ponad 10 milionów widzów - ilustracja #2

Kim jest Marshmello? To amerykański producent muzyczny, którego single wielokrotnie pokrywały się już platyną. Na swoim koncie ma dwa albumy studyjne (Joytime i Joytime II, wydane odpowiednio w 2016 i 2018 roku), a także współpracę z takimi gwiazdami jak Selena Gomez czy Khalid. Prywatnie jest przyjacielem streamera Richarda „Ninja” Blevinsa, w duecie z którym wygrał turniej charytatywny Celebrity Pro Am w Fortnite w trakcie ubiegłorocznego E3, posiada też własny kanał kulinarny w serwisie YouTube. Jego znakiem charakterystycznym jest nieodłączna maska w kształcie słodkiej pianki.

  1. Oficjalna strona internetowa artysty Marshmello