Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2021, 11:16

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Twórcy The Medium biorą się za kolejny horror, tym razem będzie walka

Studio Bloober Team nie zwalnia tempa i szykuje kolejny duży projekt. Prawdopodobnie będzie to kolejny horror, ale tym razem firma szuka ludzi do pracy także nad systemem walki.

W SKRÓCIE

  • Bloober Team przygotowuje nową grę.
  • Studio szuka pracowników odpowiedzialnych za tworzenie systemu walki.

Bloober Team, znane głównie z gier-horrorów takich jak seria Layers of Fear, Blair Witch czy ostatnio wydane The Medium, nie zwalnia tempa. Ich najnowsze dzieło zwróciło się w jeden dzień po premierze, nie dziwi więc, że twórcy postanowili od razu wziąć się do pracy nad kolejnym projektem. Jak możemy wyczytać na ich oficjalnym koncie na Twitterze, firma szuka nowych pracowników. Oprócz standardowych dla ich produkcji etatów, jak nadzorca efektów wizualnych, twórca grafik koncepcyjnych lub artysta 3D, deweloperzy poszukają ludzi do pracy przy projektowaniu systemu walki.

Jest to o tyle ciekawe, że ostatnią grą polskiego studia, która miała system walki z prawdziwego zdarzenia był niesławny BRAWL. Porażka tego tytułu spowodowała zmianę podejścia studia i skupienie się na klimatycznych horrorach. Można zakładać, że ich przyszła produkcja również będzie horrorem stworzonym w 3D, takim jakim było The Medium, jednak bardziej dynamicznym i skupionym na walce.

Nie wiadomo, czy projekt zapoczątkuje nową markę, będzie kolejnym tytułem opartym na popularnej licencji czy może sequelem którejś ze wcześniejszych produkcji (od kilku dni krążą plotki o drugiej części The Observer). Jedno jest pewne. Świętowanie sukcesu The Medium nie trwało długo - twórcy postanowili iść za ciosem i stworzyć kolejną grę. Tymczasem w ich najnowsze dzieło można zagrać na PC oraz Xboksie Series X/S. Produkcja jest także dostępna w abonamencie Xbox Game Pass.