Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4Switch
Okładka BRAWL (PC)

BRAWL

Stworzona przez rodzime studio Bloober Team gra akcji, nawiązująca do klasycznych hitów w stylu Bombermana i Spy vs. Spy. Poruszamy się po labiryntach piwnic, a naszym zadaniem jest wyeliminowanie przeciwników poprzez zastawianie rozmaitych, wymyślnych pułapek.

Akcji | elementy logiczne | multiplayer | polskie | indie

Okładka BRAWL (PC)

producent: Bloober Team

wydawca: Bloober Team

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

data premiery gry:

25lut2014

PS4

13sie2015

PC

12sty2018

Switch

BRAWL to dynamiczna gra akcji z elementami logicznymi, zaprojektowana z myślą o rywalizacji wieloosobowej. Produkcja ukazała się pierwotnie w lutym 2014 roku na konsolach PlayStation 4, by ostatecznie trafić także w ręce użytkowników komputerów PC/Mac. Za jej powstanie odpowiada zaś polskie studio deweloperskie Bloober Team, znane z takich gier, jak A-Men, Music Master: Chopin czy odświeżonej na zlecenie Sony wersji klasycznego Alien Breed.

W grze trafiamy do mrocznego, podziemnego labirytntu piwnic i korytarzy, określanego jako Emporium, a naszym zadaniem jest możliwie jak najszybsze wyeliminowanie innych biorących udział w zabawie graczy. Do naszej dyspozycji oddano osiem zróżnicowanych postaci, z których każda ma swoją własną historię i motywacje do walki. Każda z nich posiada także zupełnie inny styl walki oraz swoje mocne i słabe strony, w różny sposób sprawdzające się w konfrontacji z umiejętnościami przeciwnika. Podczas zabawy możemy wcielić się np. w posługującego się głównie siłą Wrestlera, bądź preferującego działanie po cichu Złodzieja.

Rozgrywka stanowi próbę odświeżenia klasycznej formuły, znanej z takich hitów, jak Bomberman czy Spy vs. Spy. Zabawa sprowadza się więc do zmyślnego zastawiania pułapek na przeciwników. Część z nich wybuchać będzie automatycznie, część uruchamiana jest przez nieświadomych zagrożenia rywali. Nie zabraknie też różnego rodzaju power-upów, dzięki którym zwiększymy siłę rażenia posiadanego arsenału. Całość toczy się w niezwykle szybkim tempie i bazuje w znacznej mierze na umiejętnościach graczy, a kluczem do zwycięstwa jest tu przede wszystkim wyjątkowa zręczność, pomysłowość i spryt.

BRAWL oferuje co prawda przeznaczony dla jednego gracza tryb kampanii, jednak skrzydła rozwija dopiero w multiplayerze. Twórcy przewidzieli możliwość rywalizacji w sieci lokalnej lub przez internet dla max. 4 graczy. Zabawa może toczyć się na ponad 20 interaktywnych mapach, w jednym z kilku wariantów rozgrywki, takich jak Klasyczny, Sumo, czy tryb Dominacji Kolorów. Możliwa jest także zabawa w kooperacyj, gdzie łącząc siły z innym graczem wspólnie próbujemy swych sił w jednym z dwóch trybów wyzwań: Sheep oraz Horde.

Pod względem oprawy, pecetowa wersja BRAWL nie odbiega od swego pierwowzoru z konsoli PlayStation, oferując grafikę 2.5D oraz dynamiczny system kamer. Podczas zabawy zdobyć możemy w sumie ponad 150 osiągnięć, z których każde zasili nasze konto specjalnymi punktami BRAWL, służącymi np. do odblokowywania galerii modeli i grafik koncepcyjnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Ocena czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI BRAWL

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe BRAWL

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 430 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7
Wieści ze świata (Basement Crawl, Agent, Project Reality) 26/5/14
Wieści ze świata (Basement Crawl, Agent, Project Reality) 26/5/14

wiadomość26 maja 2014

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji moda Project Reality, nowej wersji gry Basement Crawl, odnowionym znaku towarowym Agent, a także o serialu Street Fighter: Assassin’s Fist. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Basement Crawl, 1954: Alcatraz, BioShock) 21/2/14
Wieści ze świata (Basement Crawl, 1954: Alcatraz, BioShock) 21/2/14

wiadomość21 lutego 2014

Dziś piszemy m.in. o datach premier Basement Crawl oraz 1954: Alcatraz, dalszych losach BioShocka w wersji na PlayStation Vita, komiksie EVE: True Stories, a także o wersji beta gry Men of War: Assault Squad 2 dostępnej na Steamie. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Basement Crawl to gra startowa na PlayStation 4 polskiego Bloober Team. Studio „da z siebie wszystko”
Basement Crawl to gra startowa na PlayStation 4 polskiego Bloober Team. Studio „da z siebie wszystko”

wiadomość5 czerwca 2013

Basement Crawl to tytuł projektu tworzonego przez polskie studio Bloober Team, który jest grą startową na PlayStation 4. Producent kojarzący się wciąż ze średnim Music Master Chopin przekonuje, że w przypadku tej produkcji da z siebie wszystko.

PS4
PC
Switch