Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 09:39

autor: Hed

Basement Crawl to gra startowa na PlayStation 4 polskiego Bloober Team. Studio „da z siebie wszystko”

Basement Crawl to tytuł projektu tworzonego przez polskie studio Bloober Team, który jest grą startową na PlayStation 4. Producent kojarzący się wciąż ze średnim Music Master Chopin przekonuje, że w przypadku tej produkcji da z siebie wszystko.

Przerażający klaun zwiastuje Basement Crawl – polską grę startową na PlayStation 4. - Basement Crawl to gra startowa na PlayStation 4 polskiego Bloober Team. Studio „da z siebie wszystko” - wiadomość - 2013-06-05
Przerażający klaun zwiastuje Basement Crawl – polską grę startową na PlayStation 4.
Bloober Team na PS4:
  • Basement Crawl to gra startowa Bloober Team na PlayStation 4
  • Produkcja zostanie pokazana na E3 za zamkniętymi drzwiami
  • Na targach studio zaprezentuje także inny tytuł: Deathmatch Village (PS3/PSV)

Polskie studio Bloober Team tworzy grę startową na PlayStation 4, która nazywa się Basement Crawl. Wiedzieliśmy od jakiegoś czasu, że Polacy współpracują z firmą Sony chociaż dopiero teraz poznaliśmy tytuł produkcji oraz zwiastującą ją grafikę. Obrazek jest niepokojący, bo przedstawia przerażającego klauna z joystickiem siedzącego na monocyklu. Brzmi to dziwnie, ale po twórcach tak rozstrzelonych projektów jak Music Master Chopin, czy A-Men można spodziewać się wszystkiego.

Informację o tytule startowym Bloober Team podała wczoraj jako pierwsza Polygamia, a później pisało o niej wiele zagranicznych serwisów. Wspominamy o polskiej stronie nie bez przyczyny – pod wpisem na temat projektu wypowiedzieli się twórcy z małopolskiego studia, którzy zapewnili, że przy Basement Crawl „dadzą z siebie wszystko”. Jest to o tyle istotna deklaracja, że do niedawna Bloober Team kojarzyło się tylko z nie najlepszym Music Master Chopin.

Basement Crawl to gra startowa na PlayStation 4 polskiego Bloober Team. Studio „da z siebie wszystko” - ilustracja #2

„Bloober Team zrobił na początku swej drogi kilka słabszych gier, ale od dłuższego czasu robimy gry, które są bardzo pozytywnie odbierane przez rynek” – napisał użytkownik o pseudonimie „bloober”. Przykładem są A-men i Alien Breed, produkcje, które zebrały dobre oceny. „Każdy popełnia błędy – my też, ale od dłuższego czasu robimy naprawdę niezłe rzeczy z największymi wydawcami” – czytamy dalej. Autor przekonuje, że dowodem jest sama współpraca z Sony w ramach programu startowego.

Użytkownik, który najwyraźniej reprezentuje studio dodał, że Basement Crawl zostanie pokazany na E3 tylko za zamkniętymi drzwiami. Na targach będzie także inna gra studia: Deathmatch Village (PS3/PSV). Osoby obecne na miejscu zagrają w jej grywalną wersję na stoisku Sony. Trzymamy studio za słowo i liczymy na kolejne ciekawe rodzime tytuły na konsolach.

Basement Crawl to gra startowa na PlayStation 4 polskiego Bloober Team. Studio „da z siebie wszystko” - ilustracja #3Bloober Team to studio koncentrujące się na tworzeniu gier 2D, które założyli Piotr Babieno i Piotr Bielatowicz w 2008 roku. Producent jest kojarzony ze wspomnianym Music Master Chopin, ale ma na koncie wiele innych projektów, w tym Paper Wars: Cannon Fodder, czy Fish Tank. Zdecydowanie największym sukcesem dewelopera jest A-men, gra logiczno-zręcznościowa kojarzącą się z klasycznymi Lemmingami.

  1. Oficjalna strona studia Bloober Team