Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSPWii
Okładka Fish Tank (PSP)
OkładkaFish Tank (PSP)

Fish Tank

Fish Tank to stworzona przez polskie studio iFun4all gra logiczna z rodzaju „połącz trzy elementy” (match-3). Zadaniem gracza jest ustawienie rybek akwariowych w taki sposób, by obok siebie znalazły się co najmniej trzy o identycznych kolorach. Produkcja wyróżnia się m.in.

Logiczne | ryby | polskie | połącz trzy elementy

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fish Tank Premiera

2lut2011

PSP

20paź2011

Wii

Fish Tank jest propozycją krakowskiego studia iFun4all skierowaną w stronę miłośników casualowych gier logicznych. Tytuł wyróżnia się kilkoma innowacyjnymi dla produkcji z rodzaju match-3 („połącz trzy elementy”) rozwiązaniami.

Akcja gry toczy się w wirtualnym akwarium. Właściwa plansza umieszczona jest z prawej strony ekranu i składa się z siatki 5x8 pól. Zadaniem gracza jest pokierowanie nadpływającymi rybkami w taki sposób, by obok siebie znalazły się co najmniej trzy identyczne okazy, co umożliwia ich usunięcie. Zabawa kończy się niepowodzeniem, kiedy szereg pól w siatce zostaje zapełniony, a kolejna nadpływająca rybka nie mieści się w nim.

Rozgrywka oferuje dwa tryby – kampanię złożoną z 24 etapów oraz survival mode, w którym gracz ma za zadanie jak najdłużej opierać się rybiej fali. Twórcy przygotowali także trzy poziomy trudności oraz 9 rodzajów bonusowych zagrań, jakie uzyskać można w trakcie gry.

Innowacyjne dla gier typu match-3 rozwiązania to m.in. możliwość samodzielnego decydowania o tym, kiedy identyczne rybki zostaną usunięte z planszy. W praktyce pozwala to na stosowanie bardziej przemyślanych strategii, prowadzących do uzyskania znacznie wyższego wyniku.

Fish Tank odznacza się prostą, choć estetycznie wykonaną warstwą wizualną. Dwuwymiarowa grafika utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce. Zabawie towarzyszy uspokajający podkład muzyczny.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Fish Tank: Odpowiednia dla każdego wieku.

Fish Tank Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PSP Minis
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
PSP
Wii