Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSPWii
Okładka Fish Tank (Wii)

Fish Tank

Fish Tank to stworzona przez polskie studio iFun4all gra logiczna z rodzaju „połącz trzy elementy” (match-3). Zadaniem gracza jest ustawienie rybek akwariowych w taki sposób, by obok siebie znalazły się co najmniej trzy o identycznych kolorach. Produkcja wyróżnia się m.in.

Logiczne | ryby | polskie | połącz trzy elementy

Okładka Fish Tank (Wii)

data premiery gry:

2lut2011

PSP

20paź2011

Wii
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fish Tank jest propozycją krakowskiego studia iFun4all skierowaną w stronę miłośników casualowych gier logicznych. Tytuł wyróżnia się kilkoma innowacyjnymi dla produkcji z rodzaju match-3 („połącz trzy elementy”) rozwiązaniami.

Akcja gry toczy się w wirtualnym akwarium. Właściwa plansza umieszczona jest z prawej strony ekranu i składa się z siatki 5x8 pól. Zadaniem gracza jest pokierowanie nadpływającymi rybkami w taki sposób, by obok siebie znalazły się co najmniej trzy identyczne okazy, co umożliwia ich usunięcie. Zabawa kończy się niepowodzeniem, kiedy szereg pól w siatce zostaje zapełniony, a kolejna nadpływająca rybka nie mieści się w nim.

Rozgrywka oferuje dwa tryby – kampanię złożoną z 24 etapów oraz survival mode, w którym gracz ma za zadanie jak najdłużej opierać się rybiej fali. Twórcy przygotowali także trzy poziomy trudności oraz 9 rodzajów bonusowych zagrań, jakie uzyskać można w trakcie gry.

Innowacyjne dla gier typu match-3 rozwiązania to m.in. możliwość samodzielnego decydowania o tym, kiedy identyczne rybki zostaną usunięte z planszy. W praktyce pozwala to na stosowanie bardziej przemyślanych strategii, prowadzących do uzyskania znacznie wyższego wyniku.

Fish Tank odznacza się prostą, choć estetycznie wykonaną warstwą wizualną. Dwuwymiarowa grafika utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce. Zabawie towarzyszy uspokajający podkład muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Fish Tank

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Fish Tank

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PSP Minis
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
PSP
Wii