Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2013, 09:01

autor: Góral

DuckTales Remastered ukaże się także na komputerach PC

Zapowiedziana w marcu bieżącego roku na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U gra DuckTales Remastered ukaże się także na komputerach PC - poinformował wydawca produkcji, firma Capcom.

Firma Capcom, wydawca gry DuckTales Remastered, poinformowała, że tytuł trafi nie tylko na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U, lecz także na komputery PC. Przy okazji serwis IGN opublikował dwa materiały wideo.

DuckTales Remastered w skrócie:
  • Remake kultowej gry z 1989 roku
  • Ma to być idealne przeniesienie w obecne czasy klasycznej platformówki. Tytuł doczeka się znacznie ulepszonej oprawy graficznej, odświeżonego audio, a także niewielkich zmian w budowie niektórych poziomów
  • W pracach nad grą biorą udział osoby odpowiedzialne za oryginał, w tym Alan Young, który użyczy swojego głosu Sknerusowi McKwaczowi

Na pierwszym z nich zaprezentowano poziom rozgrywający się w Transylwanii. Natomiast drugie nagranie porównuje ze sobą starą, klasyczną wersję z jej nowoczesnym wcieleniem. Widać jak na dłoni, że to w dalszym ciągu jedna i ta sama gra, tyle że znacznie ładniejsza.

Wersja na komputery PC nie będzie się różnić niczym od swoich konsolowych odpowiedników i ukaże się prawdopodobnie w tym samym czasie. Tytuł dostępny będzie w takich sklepach jak Steam, Origin, Impulse, GamersGate, Green Man Gaming i nie tylko.

Niestety w dalszym ciągu nie ujawniono dokładnej daty premiery. Wiadomo jedynie, że gra zadebiutuje latem bieżącego roku w cenie 14,99 dolarów (około 50 zł) i to tyle. Obiecano za to, że na targach E3 zostaną przedstawione nowe szczegóły.

DuckTales Remastered również na komputerach PC. - DuckTales Remastered ukaże się także na komputerach PC - wiadomość - 2013-06-05
DuckTales Remastered również na komputerach PC.

Studio WayForward Technologies, odpowiedzialne za remake DuckTales, to amerykański deweloper gier wideo, którego siedziba mieści się w Kalifornii. Firma została założona w 1990 roku i nie ma na swoim koncie żadnych znaczących produkcji. Jest to jednak solidna ekipa, specjalizująca się w produkcjach dedykowanych handheldom i mniejszych tytułach przeznaczonych do cyfrowej dystrybucji.