Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSVPCPS3
Okładka Assault Armies (PSV)

A-Men

Assault Armies

A-Men to gra logiczno-zręcznościowa pod pewnymi względami przypominająca popularną serię Lemmings. Jest to dzieło krakowskiego studia Bloober Team, znanego głównie ze stworzenia gry muzycznej Music Master: Chopin.

Logiczne | 2D | polskie

Okładka Assault Armies (PSV)

data premiery gry:

22lut2012

PSV

17paź2012

PS3

6maj2013

PC

A-Men to produkcja logiczna z elementami zręcznościowymi, założeniami rozgrywki przypominająca serię Lemmings. Tytuł został stworzony przez krakowskie studio Bloober Team, które znane jest przede wszystkim za sprawą gry muzycznej Music Master: Chopin wydanej na PC. A-Men to jednocześnie pierwsze dzieło tego dewelopera na przenośną konsolę PlayStation Vita, niejako przecierające szlaki dla innych polskich producentów na tej platformie sprzętowej.

Gra posiada kolorową, dwuwymiarową oprawę graficzną. W czasie zabawy przejmujemy kontrolę nad żołnierzami jednej z armii, którzy muszą uporać się z jednostkami wroga i przedrzeć przez gąszcz zagadek logicznych i środowiskowych. W sumie otrzymaliśmy cztery światy, na które składa się czterdzieści osobnych poziomów pełnych różnego rodzaju wyzwań. W każdym z nich mamy do dyspozycji pięciu wojaków, wśród których każdy cechuje się odmiennymi umiejętnościami pozwalającymi ukończyć dany etap. Przykładowo Osiłek jest najsilniejszą postacią, która potrafi przenosić najcięższe przedmioty, a Szeregowy odpowiada przede wszystkim za destrukcję otoczenia i umie w odpowiedni sposób wykorzystać dzierżoną przez siebie broń.

Twórcy określają rozgrywkę jako połączenie najlepszych patentów z takich hitów sprzed lat jak Lemmings, czy Lost Vikings. Z tego pierwszego tytułu zaczerpnięto na przykład sposób poruszania się przeciwników, którzy ślepo maszerują przed siebie i niejako „odbijają się” od napotkanych przeszkód. Możemy to odpowiednio wykorzystać, tworząc różnego rodzaju pułapki. Z kolei z kultowej produkcji o wikingach zainspirowano się obecnością niewielkiego zespołu uzupełniających się postaci. Każda z nich przeznaczona jest do innego rodzaju zadań i tak naprawdę dopiero odpowiednia współpraca pomiędzy nimi może zapewnić sukces. Sporym uatrakcyjnieniem zabawy jest specjalny tryb kooperacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI A-Men

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe A-Men

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2.0 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 1 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7

Polskie studio Bloober Team zapowiedziało A-Men 2
Polskie studio Bloober Team zapowiedziało A-Men 2

wiadomość25 października 2013

Wywodzące się z Krakowa niewielkie studio Bloober Team zapowiedziało drugą część A-Men, wydanej w ubiegłym roku gry logiczno-zręcznościowej. Sequel, oferujący kilkadziesiąt nowych poziomów, zadebiutuje 6 listopada w wersji na PlayStation 3 i PlayStation Vita.

PSV
PS3
PC