Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2013, 13:33

autor: Draug

Polskie studio Bloober Team zapowiedziało A-Men 2

Wywodzące się z Krakowa niewielkie studio Bloober Team zapowiedziało drugą część A-Men, wydanej w ubiegłym roku gry logiczno-zręcznościowej. Sequel, oferujący kilkadziesiąt nowych poziomów, zadebiutuje 6 listopada w wersji na PlayStation 3 i PlayStation Vita.

Wydane na początku 2012 roku niezależne A-Men, mimo że nie należy do najbardziej uznanych gier w dorobku Polaków, jest tytułem dość szczególnym, bo mogącym pochwalić się miejscem na liście tytułów startowych konsoli PlayStation Vita. Choćby z tego względu warto odnotować fakt, że jego twórcy, krakowskie studio Bloober Team, zapowiedzieli właśnie wydanie kontynuacji wspomnianej gry logiczno-zręcznościowej.

Podobnie jak pierwowzór, A-Men 2 ukaże się wstępnie na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita. Produkcja zadebiutuje najpierw na rynku amerykańskim nakładem firmy TopWare Interactive (5 listopada bieżącego roku), a następnie przywędruje do Europy, gdzie jej premiera nastąpi 6 listopada.

Tak jak poprzednio, będziemy mieli do czynienia z grą platformową, przypominającą do pewnego stopnia kultową serię Lemmings. Wcielimy się w grupkę zróżnicowanych żołnierzy, wykorzystujących swoje unikatowe zdolności w celu pokonania armii robotów bojowych, które zbuntowały się i uciekły z fabryki, by siać zniszczenie. W zależności od prowadzonej postaci, wykażemy się przy tym zarówno sprytem, na przykład konstruując wymyślne pułapki lub przemykając za plecami nieprzyjaciół, jak i zręcznością, unikając schwytania czy też po prostu eliminując wrogów z broni palnej.

Do przejścia w A-Men 2 będą 44 zupełnie nowe poziomy, podzielone między 4 zróżnicowane światy. Charakterystyczną cechą gry będzie bardzo wysoki poziom trudności – twórcy wprost nazywają ją „najtrudniejszym indykiem na PlayStation”.

Pod kątem oprawy wizualnej tytuł raczej nie będzie różnił się zanadto od pierwowzoru. - Polskie studio Bloober Team zapowiedziało A-Men 2 - wiadomość - 2013-10-25
Pod kątem oprawy wizualnej tytuł raczej nie będzie różnił się zanadto od pierwowzoru.
W A-Men 2 powrócą znani z "jedynki" Żołnierz, Inżynier, Zwiadowca, Szpieg i Osiłek. - Polskie studio Bloober Team zapowiedziało A-Men 2 - wiadomość - 2013-10-25
W A-Men 2 powrócą znani z "jedynki" Żołnierz, Inżynier, Zwiadowca, Szpieg i Osiłek.

Polskie studio Bloober Team zapowiedziało A-Men 2 - ilustracja #3Zespół Bloober Team powstał w Krakowie w 2008 roku, a jego założycielami są Piotr Babieno i Piotr Bielatowicz. Na pierwsze gry stworzone przez tego dewelopera trzeba było czekać przeszło dwa lata – były to Double Bloob na konsolę Nintendo DS i Master Music: Chopin. Najważniejsze dzieło w dorobku studia stanowi wspomniana w tej wiadomości pierwsza część A-Men. Warto wspomnieć, że w planach Bloober Team znajduje się też Basemant Crawl, będące jednym z tytułów startowych konsoli PlayStation 4.