Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2013, 13:39

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Euro Truck Simulator 2, EVE Online, Capcom, Wii) 25/10/13

Dziś piszemy m.in. o wykorzystaniu VR Oculus Rift w Euro Truck Simulator 2, rocznicowej edycji kolekcjonerskiej EVE Online, nowej bijatyce Capcomu oraz o zakończeniu produkcji Wii. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dead Island

W ten weekend na Steamie przeceniono gry z serii Dead Island oraz dodatki do nich. Cały zestaw da się nabyć za 16,99 euro (ok. 71 zł). Kupując tytuły osobno, za Dead Island zapłacimy 4,99 euro (ok. 21 zł), a za Dead Island: Riptide 10,19 euro (ok. 43 zł).

Battle Worlds: Kronos

Turowa strategia Battle Worlds: Kronos, ufundowana w marcu na Kickstarterze, pojawi się 4 listopada 2013 roku w wersji na komputery PC (Windows i Linux) oraz Mac. Gra będzie rozprowadzana drogą dystrybucji cyfrowej w sklepach typu Steam lub polski GOG (bez zabezpieczeń DRM). Planowana jest również edycja na urządzenia przenośne (Android, iOS), która ukaże się na początku 2014 roku. Twórcy umożliwią wspólną rozgrywkę użytkownikom różnych platform. Po premierze gry możemy spodziewać się także bezpłatnego DLC. Osoby, które złożą pre-order na oficjalnej stronie Battle Worlds: Kronos, otrzymają zaproszenie do zamkniętej bety.

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2 otrzymał wsparcie dla okularów do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Póki co, mogą z niej skorzystać wyłącznie nieliczni posiadacze wczesnej wersji urządzenia. Funkcja ta na razie znajduje się w fazie testowej, a dostęp do niej da się uzyskać w zakładce „Wersje beta” na Steamie. Dokładną instrukcję znajdziecie pod tym adresem. Obecnie prowadzenie wirtualnych ciężarówek przy użyciu Oculus Rift nie jest w 100% komfortowe (menu wyświetlane jest w 2D, ruchy głowy odczytywane są jedynie przy kamerze wewnętrznej), ale z czasem problemy te powinny zostać naprawione. Na YouTube pojawił się film prezentujący rozgrywkę w Euro Truck Simulator 2 przy użyciu Oculus Rift.

Euro Truck Simulator 2 znalazł się dziś w codziennej promocji na Steamie. Grę przeceniono o 66%. Do jutra, do godziny 19:00 można ją kupić za 6,79 euro (ok. 28 zł).

The Bridge

Surrealistyczny The Bridge zmierza na Xboksa 360 - Wieści ze świata (Euro Truck Simulator 2, EVE Online, Capcom, Wii) 25/10/13 - wiadomość - 2013-10-25
Surrealistyczny The Bridge zmierza na Xboksa 360

The Bridge – ciekawa pecetowa platformówka niezależna – trafi na Xboksa 360. Tytuł pojawi się w usłudze Xbox Live w listopadzie 2013 roku (w USA cena wyniesie 9,99 dolarów, około 30 zł). Przypominijmy, że The Bridge stworzyło dwóch studentów w ramach zaliczenia na uczelni, a grą szybko zainteresowała się społeczność indie. W lutym bieżącego roku produkcja trafiła na Steama i spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy (uzyskując 74 punkty w serwisie Metactitic). Tytuł wyróżnia się czarno-białą oprawą graficzną i oryginalnymi zagadkami logicznymi, inspirowanymi twórczością malarza M.C. Eschera.

Pain

Firma Sony ogłosiła, że wydany w 2007 roku na PlayStation 3 Pain zmieni się w tytuł „free-to-play”. Grę będzie można pobierać za darmo w usłudze PlayStation Network. Nie podano jednak kiedy dokładnie to nastąpi – na razie Pain wciąż figuruje w PSN jako tytuł płatny.

Capcom

Studio Capcom poszukuje projektanta oraz programisty do prac nad nową bijatyką. Producent wykonawczy serii Street Fighter, Yoshinori Ono, umieścił wspomnianą ofertę pracy na Twitterze. Zapytany o szczegóły wyjawił tylko, że ów tajemniczy projekt będzie przeznaczony na konsole nowej generacji.

Xbox 360

Firma Microsoft donosi, że wraz ze zbliżającą się premierą konsoli Xbox One, sprzedaż Xboksa 360 spada. W ostatnim kwartale rozprowadzono 1,2 miliona egzemplarzy urządzenia, podczas gdy w analogicznym okresie w zeszłym roku liczba ta wynosiła 1.7 miliona. Z drugiej strony, przychód wygenerowany przez usługę Xbox Live wzrósł o 25%. To dobry znak dla Microsoftu, który może poszczycić się aktywną społecznością xboksową, gotową na przyjęcie nowej generacji.

EVE Online

Z okazji 10 urodzin popularnego kosmicznego MMO EVE Online, studio CCP Games wypuściło kolekcjonerskie wydanie rocznicowe gry. Zestaw zawiera m.in.: bogato ilustrowaną ksiażkę z opisem historii produkcji, czterowejściowy Hub USB w kształcie statku Minmatar Rifter, angielskie wydanie gry stołowej Danger Game z 1998 roku, symfoniczne nagranie ścieżki dźwiekowej z Eve Online oraz zawartość cyfrową. EVE: The Second Decade Collector's Edition wyceniono na 149,99 euro (ok. 630 zł).

EVE: The Second Decade Collector's Edition

Wii

Zakończono produkcję konsoli Nintendo Wii na rynki Europy i Japonii (w USA Wii nadal będzie produkowane). Póki co, nie dotyczy to Wii Mini – okrojonej wersji urządzenia, obsługującej jedynie płytowe wydania gier. Po wyczerpaniu obecnych nakładów, oficjalna sprzedaż Wii w Europie zostanie zakończona. Firma Nintendo uspokaja, że w tytuły wydane na Wii, da się grać również na Wii U – najnowsza konsola producenta jest kompatibilna wstecz.

Galeria obrazów

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Journey of a Roach
 2. Crusader Kings II: Sons of Abraham
 3. Danganronpa: Trigger Happy Havoc
 4. Die!Die!Die!
 5. Raindrop
 6. Star Wars: Yoda Stories
 7. Tex Murphy: Overseer
 8. Spacebase DF-9
 9. Football Director
 10. Ms. Germinator

Galerie filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Enslaved: Odyssey to the West premiera wersji PC
 2. Dead Rising 3 reklama telewizyjna
 3. The Wolf Among Us wyróżnienia prasy
 4. Ace Attorney 5 zwiastun na premierę anglojęzyczną
 5. Journey of a Roach trailer
 6. Fighter Within gameplay trailer
 7. Total War: Rome II DLC - Pakiet kultur plemion wędrownych
 8. Saints Row IV: Enter the Dominatrix zwiastun na premierę
 9. Rocksmith 2014 zwiastun na premierę
 10. How to Survive zwiastun na premierę
 11. Batman: Arkham Origins zwiastun na premierę
 12. LEGO Marvel Super Heroes zwiastun na premierę
 13. Assassin's Creed IV: Black Flag zwiastun na premierę (PL)