Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Star Wars: Yoda Stories (PC)

Star Wars: Yoda Stories PC

Casualowa gra przygodowa, w której wcielamy się w młodego Luke’a Skywalkera, który odbywa trening u mistrza Yody. Zabawa polega na eksplorowaniu losowo generowanego świata i wykonywaniu zlecanych przez mistrza misji.

Przygodowe | science fiction | Star Wars | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Star Wars: Yoda Stories (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20marca1997

Yoda Stories to druga po Indiana Jones and His Desktop Adventures casualowa gra przygodowa, stworzona przez LucasArts specjalnie dla użytkowników systemu Windows 95. Seria powstała, aby zapewnić prostą i niezbyt absorbującą rozrywkę podczas przerw w pracy wszystkim, spędzającym długie godziny z najnowszymi „okienkami” Microsoftu.

Akcja gry toczy się w słynnym uniwersum Gwiezdnych Wojen i rozgrywa gdzieś pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w Imperium Kontratakuje a tymi z Powrotu Jedi. Wcielamy się w młodego Luke’a Skywalkera, który przybywa na Dagobah, aby odbyć trening jedi u swojego mistrza. Celem gry jest wykonywanie kolejnych, nie powiązanych ze sobą misji, zlecanych przez Yodę. Polegają one m.in. na uwolnieniu jakiejś osoby czy odnalezieniu konkretnego przedmiotu. W każdej chwili możemy poprosić o pomoc towarzyszącego nam R2-D2, co przyda się zwłaszcza początkującym graczom.

Wydarzenia w grze nie są powiązane ze sobą żadnym wątkiem fabularnym, Yoda Stories nie posiada też typowego zakończenia. Świat gry generowany jest losowo wraz z każdą rozpoczętą rozgrywką, a teren, który ekspolrujemy składa się ze 100 ekranów. W czasie misji będziemy rozwiązywać zagadki i oczywiście walczyć z napotkanymi przeciwnikami, używając różnych rodzajów uzbrojenia oraz mocy jedi. Znajdowane podczas podróży medykamenty pomogą nam poprawić nadszarpnięte w walce zdrowie, a za złom i pieniądze będziemy mogli u okolicznych handlarzy zaopatrzyć się w rozmaite przydatne przedmioty.

Oprawa graficzna i dźwiękowa gry jest dosyć old-schoolowa. Rozgrywka odbywa się w skalowanym okienku. Naszym bohaterem sterujemy za pomocą myszy lub klawiatury. W zależności od preferencji możemy regulować szybkość i poziom trudności zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Star Wars: Yoda Stories

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Wars: Yoda Stories

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: 486/DX2 66 MHz, 8 MB RAM, Windows 95