Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Star Wars: Yoda Stories (PC)

Star Wars: Yoda Stories PC

Casualowa gra przygodowa, w której wcielamy się w młodego Luke’a Skywalkera, który odbywa trening u mistrza Yody. Zabawa polega na eksplorowaniu losowo generowanego świata i wykonywaniu zlecanych przez mistrza misji.

Przygodowe | science fiction | Star Wars | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Star Wars: Yoda Stories (PC)

producent: LucasArts

wydawca: LucasArts

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20marca1997

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yoda Stories to druga po Indiana Jones and His Desktop Adventures casualowa gra przygodowa, stworzona przez LucasArts specjalnie dla użytkowników systemu Windows 95. Seria powstała, aby zapewnić prostą i niezbyt absorbującą rozrywkę podczas przerw w pracy wszystkim, spędzającym długie godziny z najnowszymi „okienkami” Microsoftu.

Akcja gry toczy się w słynnym uniwersum Gwiezdnych Wojen i rozgrywa gdzieś pomiędzy wydarzeniami ukazanymi w Imperium Kontratakuje a tymi z Powrotu Jedi. Wcielamy się w młodego Luke’a Skywalkera, który przybywa na Dagobah, aby odbyć trening jedi u swojego mistrza. Celem gry jest wykonywanie kolejnych, nie powiązanych ze sobą misji, zlecanych przez Yodę. Polegają one m.in. na uwolnieniu jakiejś osoby czy odnalezieniu konkretnego przedmiotu. W każdej chwili możemy poprosić o pomoc towarzyszącego nam R2-D2, co przyda się zwłaszcza początkującym graczom.

Wydarzenia w grze nie są powiązane ze sobą żadnym wątkiem fabularnym, Yoda Stories nie posiada też typowego zakończenia. Świat gry generowany jest losowo wraz z każdą rozpoczętą rozgrywką, a teren, który ekspolrujemy składa się ze 100 ekranów. W czasie misji będziemy rozwiązywać zagadki i oczywiście walczyć z napotkanymi przeciwnikami, używając różnych rodzajów uzbrojenia oraz mocy jedi. Znajdowane podczas podróży medykamenty pomogą nam poprawić nadszarpnięte w walce zdrowie, a za złom i pieniądze będziemy mogli u okolicznych handlarzy zaopatrzyć się w rozmaite przydatne przedmioty.

Oprawa graficzna i dźwiękowa gry jest dosyć old-schoolowa. Rozgrywka odbywa się w skalowanym okienku. Naszym bohaterem sterujemy za pomocą myszy lub klawiatury. W zależności od preferencji możemy regulować szybkość i poziom trudności zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Star Wars: Yoda Stories

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Star Wars: Yoda Stories

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486/DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • Windows 95