Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2021, 19:59

Nowy Silent Hill w produkcji? Kompozytor serii podgrzewa atmosferę w sprawie sequela [Aktualizacja]

Akira Yamaoka, autor ścieżek dźwiękowych gier z serii Silent Hill (a ostatnio polskiego The Medium) nie narzeka na brak zajęć. Podczas wywiadu zdradził, że jego następny projekt "jest tym, o czym fani mają nadzieję usłyszeć”.

Aktualizacja

Autorzy kanału Al Hub w poście na Twitterze skomentowali sprawę usunięcia wywiadu z Akirą Yamaoką. Poinformowali, że zostali poproszeni o usunięcie materiału i że zgodzili się na tę prośbę. Najprawdopodobniej ma to związek z informacjami odnośnie najnowszej produkcji, w której kompozytor bierze udział.

Oryginalny tekst

Wznowienie serii Silent Hill wraca jako temat co jakiś czas, jednak do tej pory nie pojawił się żaden przełom w sprawie nowej odsłony kultowego cyklu. Ostatnią próbą przywrócenia marki do życia był obiecujący projekt Silent Hills (zapowiedziany demem P.T), który jednak został anulowany, a fani marki zostali z niczym.

Cień nadziei na to, że coś ruszy się w sprawie Cichego Wzgórza dał fanom Akira Yamaoka – kompozytor ścieżki dźwiękowej poprzednich odsłon serii, a także ciepło przyjętego polskiego horroru od Bloober Team - The Medium. W wywiadzie dla kanału Al Hub na YouTube Yamaoka zdradził, że pracuje nad nowym projektem, którego zapowiedź pojawi się latem tego roku i będzie to „coś, o czym fani mają nadzieję usłyszeć” (via IGN).

Nowy Silent Hill w produkcji? Kompozytor serii podgrzewa atmosferę w sprawie sequela [Aktualizacja] - ilustracja #1
Słowa kompozytora to zwykła plotka czy kontrolowany przeciek?

Oczywiście nie jest to żadna wiążąca deklaracja ani oficjalne stanowisko, ale te słowa wystarczyły do rozbudzenia wyobraźni graczy. Jeszcze bardziej interesujący jest fakt, że w chwili, w której piszę te słowa wywiad z Yamaoką nie jest dostępny, a sam film został oznaczony jako prywatny, co może sugerować to, że japoński kompozytor niechcący mógł „wygadać” zbyt dużo. Możliwe jest też, że w ten sposób autorzy pogrywają sobie z fanami, dając im w ten sposób poszlaki.

Jeżeli film zostanie wrzucony ponownie jako publiczny będziecie o tym wiedzieć z linka poniżej:

Jeżeli faktycznie powstaje nowy Silent Hill, to jego produkcją raczej nie zajmuje się jeden z ojców tej serii, Keiichiro Toyama, który obecnie wraz z nowo założonym studiem Bokeh Game Studio pracuje nad przygodową grą akcji z elementami horroru.

Powyższe strzępki informacji, nie pozwalają na snucie zbyt daleko idących przypuszczeń, ale serca miłośników serii zabiły szybciej nawet na wieść o tak drobnej poszlace. W końcu ostatnia pełnoprawna część serii – Silent Hill: Downpour - ukazała się w 2012 r.