Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2021, 18:48

Kojima przypomina o P.T. poprzez easter egg w Death Stranding Director's Cut

Death Stranding Director's Cut przyniósł ze sobą nowe easter eggi. Jeden z nich nawiązuje do znanego projektu, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Reżyserskie wydanie Death Stranding przyniosło ze sobą garść nowości i zmian oraz – jak się okazuje – kolejny sekret ukryty w grze. Mowa o easter eggu najpewniej nawiązującym do P.T., dema niedoszłej odsłony serii Silent Hill.

  1. Premiera i recenzje Death Stranding: Director's Cut

UWAGA: w dalszej części tekstu znajdziecie drobne spoilery na temat Death Stranding. Czytacie na własną odpowiedzialność!

Jedną z pierwszych osób, które doniosły o tej niespodziance, była Suzi Hunter. Youtuberka zamieściła na Twitterze screen pokazujący początek sekwencji easter egga. Można go doświadczyć w kwaterze Sama Bridgesa (Private Room) jako jeden z koszmarów (czy też halucynacji) obecnych już w podstawowej wersji Death Stranding. Nowa scena uwzględnia upiorną zjawę, która pojawia się pod prysznicem i po zbliżeniu zaczyna nienaturalnie drgać. Nagranie prezentujące cały sekret zamieszczono m.in. w serwisie Reddit.

Nie był to jedyny dodatek rodem z horroru, którego doświadczyła Hunter, ale właśnie on przyciągnął uwagę graczy. Nie chodzi nawet o to, że rozpoznano model użyty w easter eggu jako Wynurzonego rzekomo opartego na sylwetce Hideo Kojimy (chodzi o tzw. Beached Thing, w skrócie BT, przeciwnika w Death Stranding). Fanów bardziej poruszyło wyraźne nawiązanie do wspomnianego P.T., a konkretniej – znanej z dema Lisy. Zarówno postawa, jak i zachowanie postaci spod prysznica wyraźnie przywodzą na myśl zjawę, która tak bardzo zapadła nam w pamięć w 2014 roku.

Oczywiście Internet nie byłby Internetem, gdyby gracze zaraz nie zaczęli się doszukiwać w tym swoistego teasera. W końcu dlaczego Kojima miałby dodać dopiero teraz easter egg nawiązujący do – niestety – anulowanego projektu, którego demo zniknęło z PlayStation Store lata temu? Na pewno potwierdza to nowy horror, powrót Silent Hills albo inne poważne i bez wątpienia istniejące przedsięwzięcie japońskiego dewelopera. Na razie jednak, dla własnego dobra, lepiej traktować ów easter egg jako nic więcej jak nowy sekret oddający hołd skasowanej grze Hideo Kojimy.

  1. Oficjalna strona gry Death Stranding: Director’s Cut
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Death Stranding – poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej