Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2021, 20:40

autor: Maycuzai

Jak fani uzupełnili mapę Meksyku w Red Dead Redemption 2 - zobacz paczkę modów

Nowa paczka modów do Red Dead Redemption 2 odblokowuje i uzupełnia tereny Meksyku. Dzięki niej odwiedzimy dobrze znane lokacje z pierwszej odsłony.

Nie od dziś wiadomo, że studio Rockstar Games jest mistrzem w kreacji wirtualnych światów. W swoim ostatnim dziele – Red Dead Redemption 2 – oddało w ręce graczy ogromną mapę, pełną zróżnicowanych ekosystemów i innych atrakcji, rozciągającą się od bagiennego regionu Lemoyne aż po pustynne New Austin, graniczące z Meksykiem. No właśnie, choć skrawek Ameryki Łacińskiej znalazł się w pierwszej odsłonie, to próżno go szukać w kontynuacji. Z pomocą przyszli moderzy, którzy, łącząc siły, odtworzyli znaczny wycinek tego kraju.

Jak fani uzupełnili mapę Meksyku w Red Dead Redemption 2 - zobacz paczkę modów - ilustracja #1
Paczka dodaje do gry tereny Nuevo Paraiso.

Użytkownik strony Nexus Mods (pozwalającej na udostępnianie modyfikacji do gier) o pseudonimie Siemreaper przygotował – z okazji celebracji ukazania się 1000 modów do RDR 2 – specjalną paczkę zawierającą 16 rozszerzeń mapy Meksyku – za zgodą ich czwórki twórców: RedMaxBR, AClassySliceOfToast, DuPz0r oraz SergeantJoe. Sześć z nich opracowanych przez AClassySliceOfToast nie zostało bezpośrednio zawarte w paczce (jedynie w formie linków), gdyż autor preferował, by były pobierane bezpośrednio od niego.

Oprócz odtworzenia lokacji takich jak Chuparosa, Escalera czy El Presidio, paczka dodaje także 33 obozy, linię kolejową (aczkolwiek na ten moment nie kursują po niej pociągi) oraz most Ramita de la Baya, pozwalający na przeprawę z New Austin do zrekonstruowanego Nuevo Paraiso. Nowa lokacja została również przeniesiona na mapę w menu gry, dzięki czemu nie będziemy się w niej błąkać po omacku.

Modyfikacja do poprawnego działania wymaga launchera Lenny's Mod Loader, Red Dead Beta - Out of Bounds (znosi niewidzialną ścianę na granicy świata) oraz Script Hooka dla RDR 2. Siemreaper zapowiedział, że wraz z ukazywaniem się kolejnych rozszerzeń Nuevo Paraiso jego megapaczka ma być o nie poszerzana. W przypadku braku zgody autora danej modyfikacji ta zostanie udostępniona w zestawie wyłącznie w formie linku.