Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2021, 21:46

autor: Entelarmer

Kolejny przeciek potwierdza termin beta-testów Battlefield 2042

Niedawny przeciek na temat beta-testów gry Battlefield 2042 wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Wszystko za sprawą (nie)oficjalnych informacji chińskiego serwisu Bilibili.

Potwierdzają się plotki na temat testów nowej strzelanki studia DICE. Chińska platforma streamingowa Bilibili zdradziła datę rozpoczęcia i zakończenia bety Battlefielda 2042.

O przecieku doniósł Tom Henderson na Twitterze. Jak wyjaśnił, kategoria BF2042 niedawno została dodana do serwisu, a tytuł ma na Bilibili oficjalne konto. Tak pojawił się komunikat informujący o „wydarzeniu” zaplanowanym na okres 6-9 października. Henderson podkreślił jednak, że nie oznacza to zakończenia bety w tym terminie. Po prostu w tym czasie będzie trwała akcja z bonusami dla streamerów.

Przypomnijmy: poprzedni przeciek mówił o dwóch datach rozpoczęcia testów: 8 października dla wszystkich oraz 6 października we wczesnym dostępie. Zgadujemy więc, że wspomniane „wydarzenie” dotyczy tej drugiej opcji i potrwa ono do rozpoczęcia w pełni otwartej bety. Data 9 października jest zapewne efektem różnicy w strefach czasowych. To pozwala nam zgadywać godzinę startu testów według polskiego czasu: między 18:00 8 października a 09:00 9 października (czyli do północy 9 października czasu pacyficznego).

Henderson podaje, że DICE przewiduje ujawnienie informacji na temat otwartej bety w najbliższą środę, co przybierze formę nowego zwiastuna. Nie wyklucza jednak, że błąd Bilibili przełoży się na przyśpieszenie publikacji trailera. Pozostaje cierpliwie czekać na oficjalne informacje.

Battlefield 2042 zadebiutuje 19 listopada, po niewielkim opóźnieniu. Tytuł będzie dostępny na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5.

  1. Oficjalna strona gry Battlefield 2042
  2. Tryb Battlefield Portal jest jak obietnica ciasta i podstępna GLaDOS w jednym