Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2021, 18:57

autor: hexx0

Hideo Kojima podsyca teorie o Abandoned; projekt może być jednak Silent Hillem

Abandoned, tajemnicza gra studia Blue Box Game, znów znalazła się w ogniu plotek. Tym razem do pieca dorzucił sam Hideo Kojima, którego udział w projekcie wydaje się coraz bardziej pewny.

Wciąż nie wiemy, czym dokładnie jest Abandoned – tajemniczy projekt niewielkiego studia Blue Box Game, wokół którego plotki piętrzą się od dłuższego czasu. Nowym Silent Hillem? Kolejną odsłoną serii Metal Gear? A może – jak sugerował rzekomo przewodzący deweloperom Hasan Kahraman – zupełnie czymś innym? Coraz więcej poszlak wskazuje na to pierwsze. Kolejną dołożył dziś Hideo Kojima, z którego studiem Kojima Productions Abandoned jest łączone. Legendarny japoński twórca pochwalił się na Twitterze książką, którą ostatnio czytał. Zwróćcie uwagę na jej tytuł.

Hideo Kojima podsyca teorie o Abandoned; projekt może być jednak Silent Hillem - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/Kojima_Hideo/status/1425678909891248134.

The Murder Case of Abandoned Amusement Park – po polsku: Sprawa morderstwa w opuszczonym parku rozrywki. Zignorujmy jednak tłumaczenie, bo zatraca ono sens domniemanego ukrytego przekazu. Chodzi w nim oczywiście o słowo „Abandoned”. Czyżby pan Kojima – który nie ma w zwyczaju chwalić się swoimi lekturami – trafił na książkę o takim tytule zupełnym przypadkiem? Wątpliwe. Co więcej, widoczny na jej okładce królik wydaje się dziwnie podobny do Królika Robbiego – postaci doskonale znanej fanom cyklu Silent Hill.

Nieprzypadkowy wydaje się również termin zamieszczenia tweeta w sieci. 12 sierpnia 2014 roku do sieci trafiło bowiem P.T. – demo anulowanej gry Silent Hills. Czy ktoś potrzebuje kolejnych znaków? Bo ja nie. A fakt, że do zamieszania wokół Abandoned dołączył Hideo Kojima, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, iż projekt studia Blue Box Game zapisze się w historii branży podobnymi zgłoskami co The Phantom Pain od Moby Dick. Pozostaje mieć nadzieję, że zabawa w kotka i myszkę niedługo dobiegnie końca, bo fani zaczynają się niecierpliwić. Przypomnijmy, że Abandoned zmierza na PC i PS5.