Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2021, 18:03

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Skyblivion - twórcy podzielili się postępami prac nad otoczeniem

Twórcy Skybliviona udostępnili nowe „dzienniki” prezentujące postępy prac nad modem. Tym razem na tapet zostały wzięte głównie lokacje, budowle i ich wnętrza.

Skyblivion to powstająca od wielu lat modyfikacja, która ma odtworzyć świat czwartej części The Elder Scrolls na silniku Skyrima. Ostatnia część dziennika, który twórcy z ekipy TESR: Skyblivion publikują na swoim kanale na YouTube, wyszła ponad pół roku temu, jednak wczoraj otrzymaliśmy następną, ponownie informującą o sporym postępie w procesie tworzenia Skybliviona. Prezentację obejrzycie poniżej:

Jak dowiadujemy się z dziennika, większość lokacji jest już gotowa bądź prace nad nimi są bliskie zakończenia. Do tych miejsc zaliczają się miasta i tereny wokół nich, twórcy uwinęli się też z połową fortów, które znajdowały się w Oblivionie. Warte uwagi jest to, że moderzy nie tylko przenoszą obszary na nowy silnik, ale także starają się je dopracować i możliwie ulepszyć w taki sposób, by były jeszcze bardziej klimatyczne. Jedną z innowacji względem oryginalnego Obliviona jest możliwość przepłynięcia łódką przez kanały w mieście Leyawiin, tak jak przedstawiał to concept art gry.

Ekipa skupia się teraz na elementach składających się na architekturę, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Poza tym twórcy mają do odtworzenia łącznie ponad 8 tysięcy „assetów”, które będą stanowić część wystroju wnętrz (tych mrocznych i nie tylko).

Dodatkowo grupa TESR: Skyblivion zachęca do pomocy osoby mające doświadczenie w modelowaniu czy programowaniu, by możliwie przyspieszyć postępy prac nad modem. Formularz do aplikacji znajdziecie tutaj.

Jeśli chodzi o datę premiery Skybliviona, to twórcy nie są w stanie powiedzieć, kiedy zostanie ukończony. Wiemy natomiast, że modyfikacja będzie miała nieco wyższe wymagania sprzętowe od Skyrima, a do zagrania w nią potrzebny będzie nie tylko Skyrim, ale także TES IV: Oblivion oraz wszystkie DLC do obu tych produkcji.

  1. Oficjalna strona Skybliviona