Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2021, 17:18

autor: hexx0

Frostpunk 2 oficjalnie zapowiedziany; zobacz trailer

Rodzime 11 bit studios zapowiedziało Frostpunk 2 i opublikowało pierwszy trailer gry.

Deweloperzy z polskiego 11 bit studios oficjalnie zapowiedzieli Frostpunka 2 – sequel ciepło przyjętej gry strategiczno-survivalowej, w której zmagaliśmy się z mroźnym klimatem. Tytuł ukaże się na PC i będzie dostępny na Steamie, GOG.com i w Epic Games Store. Daty premiery, nawet przybliżonej, niestety nie poznaliśmy. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Akcja Frostpunka 2 zostanie osadzona 30 lat po wydarzeniach z „jedynki”. Na Ziemi wciąż panuje surowy, mroźny klimat, a niezbędne do przetrwania zasoby są na wagę złota. Gracze wcielą się w przywódcę dążącej do ekspansji metropolii, która potrzebuje nowych źródeł energii. Szansę na przeżycie mogą zapewnić znajdujące się na terenie Frostlandu pokłady ropy naftowej, ale jego podbój nie jest pochwalany przez wszystkie grupy wielowarstwowego społeczeństwa.

Twórcy zapowiadają, że będziemy musieli rozwiązywać konflikty powstałe w wyniku odmiennych oczekiwań różnych frakcji. Niewykluczone, że aby uspokoić nastroje, niezbędne może okazać się władanie twardą ręką i uprawianie iście makiawelicznej polityki. Im sprawniej zaprowadzimy ład, tym lepiej przygotujemy się na nadchodzącą falę mrozów.

Jakub Stolarski, jeden z reżyserów Frostpunka 2, wypowiedział się o nowej grze 11 bit studios w następujący sposób:

Naszym celem jest dostarczenie graczom doświadczenia, które znacznie wykracza poza oryginalnego Frostpunka. Z wciąż rosnącym zespołem liczącym prawie 70 osób mamy więcej siły roboczej, aby skupić się na wszystkich aspektach gry: skali, poziomie wyszlifowania czy jakości doświadczenia gracza, niemniej naszą główną ambicją jest stworzenie czegoś więcej niż tylko kontynuacji. To, czego gracze powinni oczekiwać, to szeroki wachlarz wyborów, wolność w kształtowaniu społeczeństwa i miasta na swój sposób oraz poniesienie konsekwencji swoich decyzji. Frostpunk 2 bazuje na konfliktach z poprzedniej części: przetrwanie kontra wartości ludzkie, życie kontra arktyczny mróz. Dodaje jednak, co najważniejsze, nową warstwę obecną w wielu aspektach gry – czy to w polityce, społeczeństwie, czy też postępie technologicznym – konflikt między ludźmi a ich własną naturą.

Jeśli do tej pory nie graliście w pierwszego Frostpunka i chcecie sprawdzić, czy tytuł jest warty zakupu, możecie testować go za darmo na Steamie od dziś do 16 sierpnia do godziny 19:00. Jeśli produkcja przypadnie Wam do gustu, zakupicie ją z 70-procentową zniżką.