Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2020, 14:55

Konami wciąż nie lubi Hideo Kojimy, usuwa wsparcie P.T. na PS5

Gracze zadawali sobie pytanie, czy demo Silent Hills (P.T.) działa na PS5. Okazało się, że przez jakiś czas było grywalne, jednak prawdopodobnie po interwencji Konami zostało zablokowane.

W SKRÓCIE:
  1. Usunięte z PS Store P.T. przez jakiś czas działało na PS5.
  2. Prawdopodobnie po interwencji Konami firma Sony zablokowała możliwość uruchomienia gry na nowej konsoli.

Silent Hills, znane także jako demo nazwane P.T., przez jakiś czas było grywalne na PlayStation 5. Jednak prawdopodobnie po interwencji Konami Sony zablokowało możliwość odpalania dema, które zostało stworzone przez Hideo Kojimę i jego zespół w 2014 roku.

Wielu graczy zastanawiało się, czy kopia zapasowa P.T. (tytuł usunięto z PS Store) działa bez problemów na PS5. Postanowili sprawdzić to redaktorzy Next Gen Base. Ku ich zaskoczeniu, produkcja bez problemu uruchomiła się we wstecznej kompatybilności na PlayStation 5.

Jednak gdy kilka dni później jeden z redaktorów postanowił uruchomić ponownie demo niewydanego Silent Hills, gra odmówiła posłuszeństwa i konsola wyświetliła komunikat o blokadzie. Część serwisów podejrzewa, że Konami interweniowało u Sony i poprosiło o zablokowanie swojej produkcji. Jak widać, mimo upływu lat tarcia między japońskim wydawcą a Hideo Kojimą nie zmniejszyły się.

  1. Oficjalna strona studia Kojima Productions

Paweł Musiolik

Paweł Musiolik

Pisać o grach zaczynał na łamach serwisu SquareZone. Później pisał i szefował na nieistniejącym PSSite.com, zaś aktualnie prowadzi swojego bloga o grach. Nie napisał jeszcze tekstu, z którego byłby w 100% zadowolony. Przygodę z grami zaczął w wieku 3 lat, gdy udało mu się namówić ojca na kupno komputera C64. Rozbudzona przez Flimbo's Quest miłość do elektronicznej rozrywki rozkwitła podczas pierwszych przygód z Heroes of Might & Magic, osiągając apogeum po zakupie pierwszego PlayStation. Wraz z rosnącym wiekiem zaliczał kolejne kontakty z konsolami przenośnymi Nintendo, wrócił też na łono PC jako dodatkowej platformy do grania. Kolekcjonuje gry, jest fanem emulacji.

więcej