Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2020, 17:32

autor: Froozyy

P.T. - demo Silent Hills trafiło na PC jako mod do Half-Life Alyx

Fan przeniósł demo anulowanej odsłony serii horrorów Silent Hill (znane jako P.T.) do gry Half-Life: Alyx. Zrobił to za pomocą autorskiej modyfikacji, którą zamierza jeszcze rozbudować w najbliższym czasie.

P.T. - demo Silent Hills trafiło na PC jako mod do Half-Life Alyx - ilustracja #1
Moder przeniósł demo anulowanej gry Silent Hills do Half-Life: Alyx.

Do sieci trafiła modyfikacja do Half-Life: Alyx, dzięki której gracz może na chwilę przenieść się ponownie do świata anulowanej odsłony popularnej serii survival horrorów Silent Hill (znanej również pod nazwą P.T.), za którą oryginalnie odpowiedzialny był Hideo Kojima. Praca modera kryjącego się pod nickiem AmbientDruth została oparta na dostępnym wcześniej demie gry i można ją pobrać pod tym adresem. Dzięki niej posiadacze gry Half-Life: Alyx oraz kompatybilnego zestawu VR mają szansę na doświadczenie strasznej rozgrywki po raz kolejny (chociaż należy zaznaczyć, że projekt nie jest jeszcze w pełni ukończony). Pozostali muszą zadowolić się prezentacją modyfikacji w postaci wideo dostępnego poniżej.

Aktualna wersja moda oferuje m.in. zapętlony korytarz, dźwięki z radia, gadającą papierową torbę czy też głos Lisy. Twórca zaznaczył, że ma w planach rozwijać projekt, dodając m.in. nowe przerażające szczegóły, latarkę, a także odpowiednie zakończenia i easter eggi. Całość na razie prezentuje się całkiem nieźle, a projektowanie moda na grze Valve pozwala twórcy na zadbanie o szczegóły takie jak możliwość przesuwania przedmiotów.