Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2021, 10:15

Nad nowym Silent Hillem może pracować japoński deweloper

Najnowsze plotki wskazują, że zapowiedź nowej odsłony serii Silent Hill ma nastąpić latem tego roku. Nad tytułem rzekomo pracuje znane studio deweloperskie z Japonii.

W SKRÓCIE:
  1. Serwis VGC donosi, że nad nowym Silent Hillem pracuje japońskie studio.
  2. Zapowiedź gry ma nastąpić latem tego roku.

Po wczorajszej informacji, że polskie studio Bloober Team może pracować nad nową odsłoną serii Silent Hill, ponownie rozgorzała dyskusja nad przyszłością marki firmy Konami. Serwis VGC zasięgnął informacji wśród insiderów i poinformował, że że japoński wydawca faktycznie zlecił prace nad rozwojem marki Silent Hill, z tym, że japońskiemu deweloperowi.

Według VGC, studio, które ma zajmować się tym tytułem jest bardzo znane, co momentalnie przypomniało ludziom o plotkach sprzed kilku miesięcy. Zapowiedź nowego Silent Hilla miałaby nastąpić latem tego roku, co może sugerować targi E3 lub Summer Game Fest, za którym stoi Geoff Keighley.

Warto jednak zaznaczyć, że w informacji podanej przez serwis VGC nie pojawia się kategoryczne stwierdzenie, że Bloober nie został zaangażowany do prac nad rozwojem marki Konami. Informatorzy tego nie wykluczają, wskazując, że japoński wydawca otworzył się na współpracę z innymi studiami i w przygotowaniu może być faktycznie jeszcze jedna gra spod szyldu Silent Hill.

Co ciekawe, swego czasu studio Supermassive Games zaproponowało Konami stworzenie horroru korzystającego z tej licencji, ale ostatecznie nic z umowy nie wyszło i na zgliszczach prototypu powstał cykl horrorów Dark Pictures.

  1. Nowy Silent Hill w produkcji? Kompozytor serii podgrzewa atmosferę w sprawie sequela [Aktualizacja]
  2. Oficjalna strona firmy Konami