Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2016, 14:12

autor: Arantasar

Demo Final Fantasy XV działało na PC?

Podczas odbywającej się w Los Angeles konferencji Uncovered: Final Fantasy XV pokazano między innymi demonstracyjną wersję gry Final Fantasy XV. Chociaż zgodnie z zapowiedziami tytuł przeznaczony jest wyłącznie na konsole Xbox One i PlayStation 4, ekipa serwisu DSOGaming odkryła, że w trakcie prezentacji wykorzystywano kontroler dedykowany PC. Informacje sugerujące wydanie pecetowe pojawiły się także na stronie sklepu GameStop.

Z dużym prawdopodobieństwem demo gry Final Fantasy XV działało na PC. - Demo Final Fantasy XV działało na PC? - wiadomość - 2016-03-31
Z dużym prawdopodobieństwem demo gry Final Fantasy XV działało na PC.

Dziś nad ranem w Los Angeles odbyła się konferencja Uncovered: Final Fantasy XV, podczas której ujawniono szereg informacji dotyczących gry Final Fantasy XV. W trakcie wydarzenia zaprezentowano także wersję demonstracyjną – Final Fantasy XV Platinum Demo. Chociaż tytuł przeznaczony jest wyłącznie na konsole Xbox One i PlayStation 4, to ekipa serwisu Dark Side Of Gaming zwróciła uwagę na drobny szczegół mogący sugerować, że ostatecznie powstanie także wersja pecetowa. Mianowicie, w trakcie prezentacji wykorzystano kontroler przewodowy. Jak wiadomo, pad dedykowany konsoli PlayStation 4 działa w oparciu o komunikację radiową. Co więcej, urządzenie miało odmiennie wyglądające przyciski, nie posiadało też charakterystycznych diod ani ekranu dotykowego. Oznaczałoby to, że demo nie było uruchomione na konsoli PlayStation 4. Skłoniło to redakcję do przeprowadzenia małego śledztwa. Na podstawie dostępnych materiałów udało się zidentyfikować wykorzystany kontroler jako Logitech Gamepad F310. Co istotne, pad ten nie współpracuje ze sprzętem firmy Microsoft, zatem demo nie mogło działać na konsoli Xbox One. Mamy zatem dwie możliwości. Albo cały materiał z wersji demonstracyjnej został nagrany już wcześniej, a prowadzący jedynie udawał, że kontroluje postać na żywo, albo Final Fantasy XV Platinum Demo odpalono na PC.

Kontroler używany w trakcie prezentacji. Źródło: www.dsogaming.com - Demo Final Fantasy XV działało na PC? - wiadomość - 2016-03-31
Kontroler używany w trakcie prezentacji. Źródło: www.dsogaming.com

O tym, że w przygotowaniu jest także pecetowa wersja Final Fantasy XV świadczyć może również informacja, która pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej sklepu GameStop. Reklamowa grafika gry znajdująca się w tle zawiera logo PC wśród docelowych platform. Każda z tych informacji oddzielnie nie przesądza jeszcze o tym, że tytuł faktycznie ukaże się na komputerach osobistych, jednak łącząc wszystkie poszlaki i uwzględniając politykę firmy Square Enix w ostatnich latach, wydaje się to całkiem możliwe. Jeśli pokusić się o gdybanie, to ewentualne wydanie PC mogłoby zostać oficjalnie zapowiedziane już po premierze wersji konsolowej.

Zrzut ekranu z oferty sklepu GameStop. Źródło: www.dsogaming.com - Demo Final Fantasy XV działało na PC? - wiadomość - 2016-03-31
Zrzut ekranu z oferty sklepu GameStop. Źródło: www.dsogaming.com

Zgodnie z informacjami ujawnionymi podczas konferencji, gra Final Fantasy XV na konsolach Xbox One i PlayStation 4 ukaże się 30 września.

Final Fantasy XV Platinum Demo pozwala wcielić się w głównego bohatera, Noctisa, w sekwencji snu. Jako dziecko badamy w nim baśniową krainę, a w wędrówkach towarzyszy nam stworek o imieniu Carbuncle. Co istotne, zawartość wersji demonstracyjnej nie będzie elementem pełnego wydania – uzyskujemy zatem unikalny i pełnoprawny produkt, który może być wartościowy także po oficjalnej premierze całości. Osoby, które ukończą demo, będą mogły liczyć na nagrodę w postaci specjalnego DLC o nazwie Carbuncle Summon. Demo można pobrać za pośrednictwem Xbox Store i PlayStation Store.